Iuventa sa vytrápila so Sencom

Iuventa Michalovce si v 9. kole spoločnej slovensko – českej interligy WHIL na domácej pôde síce poradila so Sencom, keď zvíťazila 34:25, no výkonom jej hráčky vôbec neoslnili. Po vyrovnanom prvom polčase (17:17) si Michalovčanky v druhom dejstve aj vďaka novej posile v bráne Lenky Černej vypracovali deväťgólové víťazstvo.

Premiéra jej chutila

Stretnutie deviateho kola sa nieslo aj v znamení premiéry, či návratu do Michaloviec. Premiéru pred vlastnými fanúšikmi si odkrútili brankárska legenda Lenka Černá, ktorá sa v tomto týždni stala novou akvizíciou Iuventy. Štyridsaťšesťročná ochrankyňa svätyne svoj tím v stretnutí výrazne podržala, keď v druhom polčase desať minút neinkasovala gól a jej spoluhráčky si v tom čase vytvorili rozhodujúci náskok. „Bol to veľmi ťažký zápas. V prvom polčase sme neboli v obrane také aktívne, ako by sme chceli. Výsledkom toho, bol dosť vysoký počet inkasovaných gólov,“ poznamenala k prvému polčasu, ktorý skončil nerozhodne 17:17 Lenka Černá. Iuventa síce mala v úvode prevahu, no zhruba  od polovice prvého dejstva Senec vysunul obranu, čo robilo Michalovčankám problémy. „Vysunutá obrana súpera nám narobila trošku problémy. Hostky nás ňou na chvíľu zaskočili. V druhom dejstve to však bolo z našej strany úplne iné,“ podotkla Černá, ktorá v prvom domácom stretnutí v drese Michaloviec zaznamenala prvú výhru. Ako jej toto víťazstvo chutilo? „Prvé víťazstvo mi chutí naozaj vynikajúco. Po prvom polčase to síce na tak výrazné víťazstvo nevyzeralo, no v druhom dejstve sme sa zlepšili. Chcem poďakovať dievčatám, že mi v obrane pomohli. Radosť mám určite veľkú, pretože to ľahký zápas rozhodne nebol.“

V minulosti spoluhráčky, teraz už súperky. Alžbeta Polláková bráni Tereziu Szollosiovú

Odlišné polčasy

Sobotňajšie stretnutie malo pre trojicu hráčok Senca Kristínu Sedláčkovú, Luciu Weibelovú a Alžbetu Pollákovú inú príchuť, ako pre ich ostatné spoluhráčky. Spomenutá trojica totiž v Michalovciach niekoľko sezón pôsobila a na stretnutie tak mala zvýšenú motiváciu. Musím povedať, že sme sa poctivo na nášho dnešného súpera pripravili. Vedeli sme, že Michalovce majú úderné spojky a aj preto sme zvolili ofenzívnejšiu obranu, ktorá nám v prvom polčase vychádzala. Bol to zápas dvoch odlišných polčasov. Začiatok nám síce trochu ušiel a do zápasu sme sa dostali neskôr. Potom sme sa ale niekoľkými gólmi postavili na nohy, čoho výsledkom bolo to, že sa nám podarilo vyrovnať. V druhom polčase nám však došli sily, čo súper ako je Iuventa vie dobre využiť, “ uviedla ešte v minulej sezóne hráčka Iuventy Alžbeta Polláková. Určite to bol príjemný návrat. Tešila som sa na pár ľudí, niektoré kamarátky, ktoré som dlhšie nevidela. Môj návrat do Michaloviec som si ať tak nepripúšťala, je to totiž šport, raz si tu, raz inde,“ dodala na záver Polláková, ktorá v Iuvente Michalovce odohrala dva a pol sezóny. Prínos tejto krajnej spojky, ako aj  brankárky Kristíny Sedláčkovej, či ďalšej spojky Lucii Weibelovej si chválil aj tréner ŠKP Peter Olšavský. „Všetky tri sú pre Senec výrazne posily. V tíme sa dobre aklimatizovali a postupom času nám určite pomôžu ešte viac.“