MFK Zemplín po výbornom výkone pokoril lídra

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili po výbornom výkone v zápase 17. kola II. futbalovej ligy na domácej pôde nad lídrom súťaže Dunajskou Stredou po góle Kevina Garela v 59. minúte 1:0. Zverenci trénera Alberta Rusnáka odohrajú do konca jesene ešte dva zápasy, keď najskôr pocestujú na pôdu Podbrezovej a v poslednom jesennom kole privítajú v sobotu 24. novembra o 17.30 Dolný Kubín.

V chladnom počasí sa hral veľmi dobrý futbal. Tempo zápasu diktovali hlavne domáci futbalisti, ktorí proti lídrovi súťaže podali najlepší domáci výkon v celej jesennej časti. Už od úvodu sa Michalovčania nasťahovali na polovicu hostí. V 3. minúte veľmi dobre po zemi vystrelil Garel. O štyri minúty Jurčo krásne unikol ofsajdovej pasci a po jeho centri osamotený Hamuľák netrafil hlavou takmer polovicu odkrytej brány. Michalovskí futbalisti naďalej pokračovali vo svojej útočnej aktivite. V 8. minúte sa neujal Dankov strieľaný center a o štyri minúte neskôr chýbali Jurčovej strele centimetre. Domáci futbalisti aj naďalej robili vietor v obrane lídra súťaže. Skóre sa mohlo meniť aj v 17. minúte, keď neúnavný Danko vybojoval v strede poľa loptu, posunul ju do brejku Gamkrelidzemu, ktorý však nedotiahol akciu do konca. Už v 38. minúte musel tréner MFK Albert Rusnák striedať, potom čo zraneného Hamuľaka nahradil Kunca. Tento „núteny“ ťah domácemu lodivodovi vyšiel, pretože michalovský útočník priniesol do útoku svojho tímu výrazný vietor. Presne v tretine zápasu už michalovskí futbalisti dvíhali ruky nad hlavu. Jurčov strieľaný center došiel až ku Gamkrelidzemu, ktorý sa snažil prekonať hosťujúceho Poláčeka strelou do protipohybu, no trafil iba jeho nohy. V závere prvého polčasu ešte zaujala tvrdá strela Garela, ktorá o centimetre minula hosťujúcu bránu.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáci futbalisti naďalej dobýjali bránu Dunajskej Stredy. To sa im konečne podarilo v 59. minúte. Vanák krásne odcentroval a strela Garela z poza šestnástky skončila v siete lídra súťaže - 1:0. Ani po prvom góle domáci neupustili zo svojej aktivity. V 67. minúte agilný Jurčo priťukol Kuncovi, no ten zoči - voči ležiacemu golmanovi Dunajskej Stredy zaváhal. Michalovčania mali ďalšiu obrovskú šancu na potvrdenie víťazstva o dve minúty neskôr. Hosťujúci Banovič totiž v pokutovom území nedovolene zasiahol Jurča, na čo hlavný rozhodca Chmura neváhal ani sekundu a ukázal na biely bod. Ponuknútou šancou však Garel pohrdol, keď jeho slabú strelu vytlačil Poláček na rohový kop. Nervózny záver vyrovnanie hostí nepriniesol, a tak sa Michalovčania mohli tešiť z dôležitých troch bodov. V celom stretnutí podali vynikajúci, kolektívny výkon a keby takto hrali celú jeseň, mali by určite o nejedno víťazstvo na svojom konte viac.

MFK Zemplín Michalovce - FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 (0:0)
Gól: 59. Garel
ŽK: 60. Garel, 64. Kovaľ, 66. S. Danko, 80. T. Jenčo, 88. P. Jurčo - 14. Huber, 48. Hozda, 54. Poláček, 60. B. Fodrek, 69. Banovič, 69. Boya, 88. S. Velický, 90+. Hošek
ČK: 74. Fodrek (Dunajská Streda) po druhej ŽK
Rozhodoval: Chmura - 890 divákov

MFK ZEMPLÍN: T. Jenčo - Perez, L. Hruška, Podhorin, M. Vanák - Garel, Kovaľ, Gamkrelidze (90+. L. Jacko), S. Danko (77. Immorlano) - P. Jurčo, M. Hamuľak (38. D. Kunca)

FK DAC 1904: Polaček - Banovič, Had (46. Lenárth), Huber, Hozda - B. Obžera (76. Pecirep), Boya, S. Velický, Hošek - B. Fodrek, Johancsik (70. Nulíček)

Bližší komentár, videá a fotogalériu zo zápasu pripravujeme...