Tesná prehra HC winLand

Hádzanári HC winLand Michalovce prehrali v stretnutí 14. kola na domácej palubovke s tímom HC Sporta Hlohovec o dva góly 29:31 (13:15). Michalovčania tak po slušnej sérii, keď v šiestich ostatných zápasoch až päťkrát vyhrali tentoraz zaznamenali domácu prehru. Zverenci trénera Ľuboša Hudáka sa najbližšie predstavia v stredu 21. novembra na pôde dosiaľ neohrozeného lídra Prešova, doma ich opäť uvidíme v piatok 30. novembra, kedy o 18.00 privítajú celok ŠKP Bratislava.

V Michalovskej Mestskej športovej hale sa hrala zaujímavá, bojovná hádzaná, o ktorú sa postarali oba tímy. Hostia z Hlohovce síce v posledných zápasoch nedosahovali najlepšie výsledky, no svojim výkonom v Michalovciach ukázali, že zaslúžene patria do slovenskej špičky. Po vyrovnanom úvode prvýkrát odskočili hostia, ktorí hlavne vďaka golmanovi Olejárovi išli v 9. minúte do dvojgólového vedenia (3:5). Hráči winLandu sa však nevzdávali a troma gólmi v rade sa v 16. minúte prvýkrát v stretnutí ujali vedenia, keď po presnej strele Hruščáka viedli 7:6. O tri minúty neskôr sa michalovský strelec presadil opäť a za stavu 9:7 si vzal tréner Hlohovca Martin Lipták oddychový čas. Jeho rady padli na úžitok, keďže následne hostia šnúrou piatich gólov otočili priebeh stretnutia, keď zo stavu 8:10 rázom viedli v 26. minúte po góle Zaťka 13:10. Za tohto stavu siahol po oddychovom čase aj tréner winLandu Ľuboš Hudák. Michalovčania následne dvoma gólmi v rade znížili Gécim na 12:13. To už vtedy v bráne winLandu stál Maroš Popčák, ktorý niekoľkými úspešnými zákrokmi podržal svojich spoluhráčov. Záver prveho dejstva však vyšiel lepšie hosťom. Tí sa v poslednej minúte po úspešnej sedmičke Zaťka ujali vedenia - 13:15. Dvojgólový náskok Hlohovca nezmenil v záverečných sekundách ani domáci Hruščák a tak hostia išli na polčasovú prestávku s dvojgólovým vedením.

Druhý polčas priniesol takisto bojovnú hádzanú, v ktorej sa šťastie nakoniec usmialo na hostí. Michalovčania síce v 34. minúte rýchlo zmazali dvojgólový náskok hostí (15:15), no v 37. minúte Hlohovec opäť viedol po góle Zaťka o dva góly (16:18). Minútu predtým nastal veľmi dôležitý okamih zápasu, keď pre tri vylúčenie musel predčasne pod sprchy odísť pilier domácej obrany Juraj Géci. Hlohovec naďalej robil winLandu problémy agresívnou obranou, za ktorou stál dnes vynikajúci Dušan Olejár. Domáci hádzanári mali ideálnu príležitosť vziať zápas do vlastných rúk v 41. minúte, keď hrali dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov. Tú však prehrali 1:2 a hostia sa dostali na koňa. V 44. minúte po góle Holdoša už viedli o päť gólov (20:25) a zdalo sa, že je po zápase. Michalovčania sa ale nevzdávali a aj vďaka golmanovi Kolpakovi, či strelcovi Hruščákovi znížili práve po presnom zásahu najlepšieho extraligového strelca v 54. minúte na jeden gól (26:27). Hlohovec ale opäť zapol a o niekoľko desiatok sekúnd išiel gólom Ďuriša opäť do trojgólového vedenia (26:29). Tréner winLandu reagoval oddychovým časom a jeho zverencom sa podarilo zdramatizovať záver zápasu. Po góle Kocáka bol rozdiel v skóre dve a pol minúty pred koncom opäť jednogólový (28:29). Bohužiaľ, víťazstvo si už hostia nedali vziať a keď v poslednej minúte zvyšoval Ďuriš na 31:28 bolo jasné, že Michalovčania utrpia v tejto sezóne druhú domácu prehru. Nič na tom nezmenil, ani gól Kučera v záverečných sekundách, ktorým  ukrajinský legionár len korigoval na konečných 29:31. Treba dodať, že dnes vyhral nielen šťastnejší, ale aj o niečo lepší tím.

HC winLand Michalovce - HC Sporta Hlohovec 29:31 (13:15)
Pok. hody: 7/6 - 3/3. Vylúčení: 4 - 7. ČK: 1 - 0 (36. min - Géci - za 3 vylúčenia). Rozhodovali: Gedeon - Vydra. Divákov: 500.
Priebeh: 2:3, 3:5, 5:6, 10:8, 10:12, 13:15, 15:16, 18:19, 20:25, 24:27, 26:28.

HC winLand: Bumbera, Popčák, Kolpak - Kucher 1, Hruščák 9/4, Regenda, Frajkor 2, Sadovyi, Kocák 3, Cibere, Kohút, Gamrát 2, Petrov 5, Huňady 4/2, Tibulevych 2, Géci 1.

HC Sporta: Žernovič, Olejár, Kašťák – Mazúr, Takáč, Blšťák, Laho, Holdoš 7, Miženko, Ďuriš 8, Kasagranda 2, Mažár, Janíček, Zaťko 13/3, Dudáš, Tallo 1.