Povinné víťazstvo basketbalistov 1. BKD

Basketbalisti 1. BKD Michalovce zvíťazili v dohrávke 8. kola II. basketbalovej ligy skupina Východ, keď na domácej pôde zdolali Eilat Prešov vysoko 69:20. Michalovčania sa najbližšie predstavia opäť doma, keď už dnes, čiže v piatok 23. novembra o 18.00 privítajú celok 1. BK Humenné.

1.BK D Michalovce - Eilat Prešov  69:20 ( 23:3, 13:7, 20:4, 13:6)
Strelci: Maškulík 10, Janošov, Mižák a Hocman po 9

Takzvané povinné víťazstva bývajú niekedy ťažké, ale o tomto dohrávanom stretnutí to neplatilo.  Domáce družstvo,  v zápase proti poslednému družstvu tabuľky totiž jednoznačne potvrdilo úlohu favorita. Už prvá štvrtina naznačila, že  hráči 1. BKD v tomto stretnutí budú dominovať. Túto časť totiž Michalovčania vyhrali rozdielom dvadsiatich bodov. Domáce družstvo nastúpilo skoro v kompletnej zostave (stále chýba Roman Rakovský a dlhodobo zranený Šimko), so základnou päťkou Holda, Maškulík, Mižák, Tomáš Mitterpák a po viac ako polročnej pauze nastúpil aj Vladimír Mitterpák. Postupne  na ihrisko po striedaniach prišli Ferenčík, Mihaľko, Romža, Štefanský a v poslednej štvrtine aj Janošov. Na niektorých bolo ešte vidno pozostatky zranení z minulých kôl, ale každá zostava hrala v pohode. Hostia sa predstavili ako snaživý tím, ale mali dosť nezvyklú smolu pri zakončení. Ku cti domáceho družstva slúži aj to, že  domáci, technicky i fyzicky vyspelejší hráči hrali s týmto súperom ohľaduplne, čo sa v dnešnej dobe vidí málokedy.