Muži 1. BKD víťazne aj do tretice

Michalovskí basketbalisti zabrali na domácej palubovke aj do tretice. Potom, čo zdolali Eilat Prešov a susedné Humenné si tentoraz poradili aj s Aboviou Košice, ktorú v dohrávke 9. kola porazili presvedčivo 96:45. Michalovčania sa najbližšie predstavia na pôde Krompách, doma ich budeme môcť vidieť v sobotu 8. decembra, kedy v predposlednom jesennom 12. kole privítajú Kežmarok. Do pozornosti dávame, že napriek tomu, že muži 1. BKD sa cez tento víkend predstavia vonku, fanúšik bez basketbalu určite neostane. V nedeľu 2. decembra totiž o 9.30 privítajú v telocvični GPH ženy 1. BKD celok Union Košice. Navyše, počas víkendu hrajú svoje domáce zápasy aj kadeti 1. BK a juniorky 1. BKD. Juniorky najskôr v sobotu 1. decembra o 15.00 nastúpia proti Piešťanom a v nedeľu o 11.30 proti Dubčekovu Bratislava. Obidva zápasy na odohrajú v telocvični GPH. Kadeti 1. BK Michalovce privítajú v sobotu o 18.15 takisto v telocvični GPH tím Esprit Košice.

Michalovčania odohrali v priebehu týždňa tri stretnutia  a otázkou bolo, či to dokážu zvládnuť fyzicky, pretože predsa len sú v družstve aj starší hráči, ktorí na regeneráciu potrebujú viac času.  Dá sa  ale povedať, že ich výkon  od ľahšieho zápasu s Eilatom Prešov, cez  pomerne kvalitné Humenné so zbytočne nervóznym koncom,  vygradoval proti dobrej Abovii Košice. Košičania nemajú také slabé  družstvo, ako ukazuje výsledok, ale Michalovčania v tomto stretnutí dominovali celkom jednoznačne, hlavne výbornou obranou, s ktorou prišiel aj dobrý útok. Základná zostava Holda, T.Mitterpák, Mižák , Štefanský a Janošov začala výborne v obrane a pretože aj útok bol slušný, už v prvej štvrtine získali rozhodujúci náskok. V obrane veľmi dobre pracovala os Mižák, Holda, Janošov, pod súperovým  košom zase bola neprehliadnuteľná činnosť mladého Tomáša Mitterpáka a Štefanského. V druhej štvrtine Košičania v určitých momentoch síce ukazovali svoju silu a keď mali len trocha priestoru, hlavne vysoký Drábik, dokázali ihneď skórovať, o čom svedčí aj ich 18 bodov, ale rozbehnutí Michalovčania dokázali dať ešte o deväť viac. Na ihrisko už pred koncom polčasu prišli Hocman  a Ferenčík, neskôr aj Kostovčík či Romža, teda všetci, čo boli momentálne k dispozícii. Najvyrovnanejšia z pohľadu skóre bola tretia štvrtina, vo štvrtej však už Michalovčania hrali,  ako sa hovorí pre diváka,  keď sa im darilo skoro všetko, na čo siahli. Veľmi výrazné to bolo tri  minúty pred koncom, kedy v priebehu 20 sekúnd dali traja hráči Ferenčík, Hocman a Janošov tri trojky po sebe. V štvrtej štvrtine Michalovčania ukázali niekoľko veľmi pekných akcií s presnou a nečakanou prihrávkou (Janošov, Hocman) či rýchlych úspešne zakončených protiútokov (Mižák, T.Mitterpák). V tomto družstve je síce niekoľko výrazných a basketbalovo vyspelých individualít, ale v doterajších zápasoch  družstvo  jednoznačne ťažilo z kolektívneho ponímania tejto hry. Od začiatku zápasu  úplne ináč  a oveľa pozitívnejšie pracovala aj lavička, čo bolo len dobré.

Abovia Košice - 1.BK D Michalovce 46:95 ( 8:26, 18:27, 12:17, 8:25) - hralo sa v Michalovciach
Strelci: Mižák a T. Mitterpák po 19, Janošov 15, Holda 11, Štefanský 10