V piatok ďalšie zemplínske derby

Hokejový Zemplín v piatok opäť ožije. Na programe je totiž ďalšie, v tejto sezóne v poradí tretie zemplínske derby. V nich sa doteraz viac darilo michalovskej Dukle, ktorá najskôr v druhom kole zvíťazila na ľade svojho najväčšieho rivala Trebišova 5:3 a potom v 13. kole svojho súpera doma doslova rozbila, keď zvíťazila 9:1. Michalovskí hokejisti, ktorí sú v tabuľke na treťom mieste tak budú v stretnutí proti desiatemu Trebišovu favoritom. Potvrdia túto v takýchto zápasoch rozpačitú pozíciu?

Kapitán Dukly Richard Šechný verí, že si Michalovčania v derby zápasoch udržia stopercentnosť aj po piatku.

Dôležité tri body

Michalovská Dukla sa naposledy predstavila pred domácimi fanúšikmi, keď v utorok privítala Topoľčany. Proti tomuto súperovi sa mali zverenci trénera Miroslava Ihnačáka na pozore, keďže v predošlom domácom zápase s ním zakopli. Tentoraz to však už nepripustili a víťazstvom 6:2 si do tabuľky pripísali ďalšie tri body. „Bol to len priemerný zápas. Opäť sme mali veľa šancí, ktoré sme nepremenili. Aj kvôli tomu to bolo do tridsiatej minúty vyrovnané stretnutie. V druhej desaťminútovke druhej tretiny sa nám však podarilo streliť tri góly, ktorými sme súperovi odskočili a ten už na nás nenašiel recept. V poslednej časti sa už len dohrávalo,“ poznamenal k utorkovému zápasu kapitán michalovskej Dukly Richard Šechný, ktorý vsietil štvrtý gól svojho tímu a navyše aj asistoval pri poslednom šiestom. Rozhodujúci moment zápasu sa pravdepodobne odohral v 28. minúte, keď za stavu 1:1 hlavný rozhodca počas presilovky domácich nariadil za faul golmana Okoličányho trestne strieľanie. To ale hosťujúci Marek Mihálik nepremenil a z následnej presilovky štyroch proti trom poslal Duklu do vedenie 2:1 Vorobel. „Toto bol veľmi dôležitý moment. Počas presilovky sme urobili chybu a hosťujúci útočník nám unikol. Brankár ho fauloval, no našťastie, hostia trestné strieľanie nepremenili. Hneď nato sa nám podarilo streliť druhý gól, vzápätí aj tretí a to už Topoľčany nerozchodili. Dosiahli sme tak dôležité tri body,“ podotkol ešte k zápasu s Topoľčanmi kapitán HK Dukla.

Nakopne ich výhra s Topoľčanmi?

Po reprezentačnej prestávke sa Dukle príliš nedarilo. Úvodná prehra v Prešove nezanechala dobrý dojem, ktorý Michalovčania nenapravili ani utrápenými výhrami so Spišskou Novou Vsou, či v Detve. Následne prišla prvá domáca porážka v riadnom hracom čase, ktorú Dukle pripravila Trnava a takisto aj prehre 3:4 v Liptovskom Mikuláši, kde jej hráči tri body stratili v záverečnej časti, pred ktorou viedli 3:1. Výhra s Topoľčanmi tak môže Michalovčanov opätovne nakopnúť k výsledkom a výkonom, aké predvádzali pred reprezentačnou prestávkou a mohli by sa tak striasť tej "mini krízy", ktorá na nich prišla. „O kríze by som určite nehovoril. Aj predtým sme totiž nehrali zle. Rozdiel však bol len v tom, že do reprezentačnej prestávky nám veci vychádzali a všetko padalo do brány, po nej to už tak nešlo. Trošku sme sa trápili. Možno to bolo aj tým, že viacero hráčov bolo zranených, či chorých. To nepomáha tiež. Dúfam, že sme sa výhrou s Topoľčanmi nakopli k lepším výkonom aj výsledkom. Teraz máme trošku ľahšie vyžrebovanie, až na nedeľňajší domáci zápas so Senicou, takže dúfam, že sa nám to podarí,“ uviedol Šechný, ktorý po reprezentačnej prestávke takisto vynechal pre zranenie kolena niekoľko zápasov.

V derby berú iba tri body

Po víťazstve nad Topoľčanmi teraz na Duklu čaká ďalší ťažký zápas. V piatok totiž zverenci trénera Miroslava Ihnačáka absolvujú tradičné zemplínske derby na ľade susedného Trebišova. Aj keď sa hovorí, že derby nemá favorita, v tejto sezóne to neplatí. Dukla totiž v zemplínskom derby dvakrát triumfovala najskôr na klzisku súpera 5:3 a potom aj na domácom ľade 9:1. Jej hráči si nepripúšťajú prehru ani v treťom vzájomnom súboji. „To určite nie. Je to síce derby, no podľa môjho názoru je kvalita na našej strane. Chceme jednoznačne vyhrať a priviesť domov tri body,“ doplnil na záver kapitán Dukly. My len dodajme, že zdravotné problémy v kádri michalovského celku neutíchajú. V Trebišove síce už bude k dispozícii golman Kurali, no pre chorobu naďalej nenastúpia zadáci Rusnák so Šeligom a vylúčený je aj štart útočníka Kmiťa.