V súboji Dukiel úspešnejšia senická

Michalovský hokejový štadión opäť zažil vynikajúci podvečer. V súboji dvoch Dukiel tretej michalovskej a prvej senickej sa viac darilo lídrovi súťaže, ktorý si po víťazstve 3:2 odviezol všetky tri body. Michalovčania aj napriek tomu ostali na treťom mieste tabuľky.

Podľa Martina Drotára sa hokej hrá tri tretiny, nie jednu. Aj v tom vidí michalovský útočník dôvod nedeľňajšej prehry.

Hokej sa hrá tri, nie iba jednu tretinu

Michalovčania vo svojom prvom vzájomnom zápase so Senicou zvíťazili vysoko 7:3, ale nedeľňajší zápas bol úplne iný. Hostia mali, možno aj vďaka častým vylúčeniam michalovskej Dukly, v úvode viac z hry a po dvoch tretinách zaslúžene viedli 2:0, keď sa po bezgólovej prvej časti, na začiatku druhej tretiny postupne presadili Vaškovič a Salajka. „Prvých štyridsať minút nám vôbec nevyšlo. Slabo sme korčuľovali, navyše nám viazla komunikácia. Nehrali sme vôbec dobre a neviem si vysvetliť prečo,“ poznamenal po stretnutí útočník michalovskej Dukly Martin Drotár. Práve tento hráč vzbudil v 46. minúte iskričku nádeje, keď znižoval na 1:2. „V tretej tretine sme už zlepšili pohyb, vytvorili si tlak, ale na body to nestačilo. Hokej sa však hrá tri tretiny, nie iba jednu. Dve tretiny sme hrali slabo a oni to využili na víťazstvo.“

Dráma vyrovnanie nepriniesla

Hostia síce viedli po dvoch tretinách 2:0, no ich víťazstvom sa to skončiť nemuselo. Michalovská Dukla totiž dvakrát znížila na rozdiel jedného gólu. Najskôr dával Drotár na 1:2 a zdalo sa, že michalovská Dukla bez bodov nemusí zostať. Následne sa ale domáca striedačka dopustila omylu pri striedaní a hlavný rozhodca ich potrestal za šesť hráčov na ľade vylúčením. Presilovku hostia zahrali výborne a po presnom zásahu Lantoša opäť viedli o dva góly. „Vtedy, keď sme si mali vytvoriť tlak, urobíme detinskú chybu pri striedaní. Z toho vyplynul dvojminútový trest a hostia nám opäť odskočili. Takéto chyby si nemôžeme v týchto zápasoch dovoliť, pretože súper ako Senica ich vie potrestať,“ podotkol útočník, ktorý bol spoločne s kapitánom Šechným ťahúňom domácej ofenzívy. Michalovčanom sa podarilo znížiť Linetom, no jeho strelecký zápis už bol posledným v stretnutí. „V závere sme si síce vytvorili šance, no vyrovnanie nám asi súdené nebolo. Ako som však povedal, hokej sa hrá tri tretiny, nie iba jednu. Aj preto asi súper vyhral zaslúžene,“ uznal Drotár kvality súpera.

Do Prievidze po tri body

Michalovčania aj napriek tesnej prehre nevešajú hlavy. Už v utorok ich čaká ďalší zápas, keď cestujú na ľad Prievidze. S momentálne desiatym tímom tabuľky majú v tejto sezóne bilanciu dvoch výhier a nechceli by o ňu prísť ani po utorku. „To určite nie. Čaká nás mladé družstvo, ktoré výborné korčuľuje. Je to nepríjemný súper. Musíme si dať na nich pozor. Aj napriek tomu si ideme do Prievidze po tri body. Stratené body so Senicou chceme získať naspäť,“ uzavrel debatu krídelník prvej lajny Martin Drotár.

Divácky rekord sa tentoraz nekonal

Divácky rekord pokorený nebol

Očakávalo sa, že líder súťaže v nedeľňajšom zápase priláka väčšiu divácku návštevu. To sa aj stalo. Tohtosezónny divácky rekord 2130 zo zápasu 13. kola Michalovce - Trebišov  sa naozaj otriasal v základoch, no nakoniec odolal. Na stretnutie Michalovce - Senica si totiž našlo cestu „len“ 2057 divákov, čo je presne o 73 divákov menej ako proti Trebišovu. Aj napriek tomu, Michalovce videli druhú dvojtisícovú návštevu v tejto sezóne.

Ostatné výsledky 25. kola

HC Prešov 07 - MHk 32. L. Mikuláš 4:1 (2:1, 1:0, 1:0), HK Spiš.N.Ves - HK 95 Považská Bystrica 7:0 (4:0, 1:0, 2:0), HC 07 Detva - Bemaco HC 46 Bardejov 1:3 (0:1, 1:0, 0:2), HK Gladiators Trnava - MŠHK Prievidza 4:3 (0:1, 1:0, 2:2) pp, HK Dukla Michalovce - HC Dukla Senica 2:3 (0:0, 0:2, 2:1), HC Topoľčany - HK Trebišov 5:2 (0:0, 4:0, 1:2).