Iuventa v príprave zdolala Užhorod

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v prvom prípravnom súboji nad ukrajinským majstrom Karpaty Užhorod 30:27 (17:11). Odveta proti rovnakému súperovi je na programe zajtra o 10.30 hod.

V prípravnom zápase priemernej úrovne diktovala od začiatku tempo hry domáca Iuventa. Tá sa v 7. minúte ujala po premenenej sedmičke Snopovej štvorgólového vedenia (7:3). V týchto momentoch Iuventu v bráne držala Medveďová (v prvom dejstve mala skoro 50% úspešnosť). Práve po jej zákroku a rýchlom protiútoku s presným zakončením Szollosiovej sa Michalovčanky ujali vedenia 8:3 a tréner hostí Boris Petrovskij si v 10. minúte zobral oddychový čas. Tento stav jeho zverenkám trochu pomohol, pretože v 19. minúte po góle Tarasovej už bol rozdiel skóre iba štvorgólový (11:7). Záverečnú desaťminútovku ale Iuventa vyhrala 6:4 a do polčasu tak natiahla svoj náskok na 17:11 (aj to ešte hostky v poslednej minúte korigovali dvoma gólmi Šolkovskej a Tarasovej).

Domácej Iuvente vyšiel aj úvod druhého dejstva, keď zverenky trénera Packu vyhrali prvú päťminútovku 5:3 a po presnom zásahu Trehubovej sa ujali vedenia 20:13. V pohode hrajúce domáce hráčky naďalej kontrolovali priebeh hry. V 45. minúte po góle Snopovej viedli už o desať gólov (26:16). V závere ale z ich strany prišlo poľavenie, čo snaživé hostky využili na zníženie gólového rozdielu. V 51. minúte znižila Tarasová na 27:21. Iuventa ale odpovedala presnou sedmičkou Habánkovej (29:22) a následne aj gólom Horňákovej (30:23), no úplný záver patril Užhorodu, ktorý štyrmi gólmi v rade znížil gólový rodiel na tri góly (30:27).

Michalovce - Užhorod 30:27 (17:11)

Pok. hody: 5/3 - 8/5, vylúčené: 3 - 1. Rozhodovali: Richvalský a Cibere - 300 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Černá, Medveďová - Habánková 1/1, Piskayová 3, Geričová 1, Szollosiová 3, Kovaličková, Rebičová 4, Hollá 1, Horňáková 3, Vinyukova, Snopova 8/2, Trehubova 6.

KARPATY: Gajovičová, Kuščová - Šolkovská 5, Lebedevová 1, Maľučenková 3, Umanecová 1, Švabová, Tarasovová 9/5, Semaľová 3, Mazyutová, Skunzjaková 1, Turkalová 4, Kylčová.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 15.12.2012 19:22:48