HC winLand zdolal Považskú Bystricu a zimuje na druhom mieste

Hádzanári HC winLand sa rozlúčili s kalendárnym rokom víťazstvom. Po výbornom výkone, totiž na domácej palubovke v poslednom jesennom kole Tipos Extraligy zdolali priameho konkurenta v boji o prvú štvorku Považskú Bystricu o osem gólov 36:28 (21:15). Michalovčania, ktorí sa posunuli na druhé miesto tabuľky, odohrajú ďalší zápas až 30. januára, kedy nastúpia v Prešove na stretnutie štvrťfinále Slovenského pohára.

Zápas medzi priamymi konkurentmi o prvú štvorku priniesol hádzanú výbornej úrovne. Domáci hráči, ktorí by po prípadnom víťazstve zimovali na druhom mieste tabuľky, sa rozbiehali trochu pomalšie. V úvode sa viackrát vyznamenali obaja golmani, tak Kolpak na michalovskej strane, ako aj na hosťujúcej Kovačin. Michalovčania sa prvýkrát do viacgólového vedenia dostali v 12. minúte, keď po dvoch góloch Tibulevyča a Gamráta v rýchlom slede viedli 9:6. Domáci v tomto čase výborne bránili a podržal ich aj brankár Kolpak. Po góle Géciho v 16. minúte viedli 12:8 a lavička hostí na tento stav zareagovala oddychovým časom. Ani ten však Považanom nepomohol. Po štyroch góloch (o ktoré sa podelili zhodne Sadovij a Tibulevyč) winLandu v rade, viedli domáci hádzanári 16:9. Hostia ale najmä zásluhou strelecky disponovaného Zdráhalu znížili v 25. minúte na rozdiel dvoch gólov (16:14) a tréner Hudák takisto reagoval oddychovým časom. Hneď po ňom ukončil strelecké suchoty winLandu Regenda, ktorý odštartoval výborný záver Michalovčanov. Tí do konca prvého polčasu natiahli svoj náskok opäť na šesť gólov, keď po presnom zásahu Frajkora viedli v 29. minúte 21:15. Takýmto rozdielom skončil aj prvý polčas.

V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Domáci hádzanári naďalej kontrolovali priebeh hry. V 45. minúte sa ujali po góle Gamráta vedenia 30:22. Hostia nedokázali nájsť účinný recept na hru Michalovčanov a tí tak v pohode kontrolovali priebeh až do záverečných minút. Tesne pred koncom znižoval Zdráhala na 33:27, no posledné slovo patrilo winLandu, keď v záverečných sekundách uzatváral skóre Regenda (36:28). Michalovčania si tak po výbornom výkone pripísali na svoje konto ďalšie domáce víťazstvo a v tabuľke sa posunuli na druhé miesto, kde budú aj zimovať.

HC winLand Michalovce - MŠK Považská Bystrica  36:28 (21:15)

Pok. hody: 1/1 - 5/5. Vylúčení: 2 - 3. Rozhodovali: Daňo, Sabol. Divákov: 250.

HC winLand: Bumbera, Popčák, Kolpak - Kucher 3, Hruščák 7/1, Regenda 2, Frajkor 2, Sadovij 2, Kocák, Ciber, Kohút, Gamrát 10, Petrov 2, Huňady 1, Tibulevyč 5, Géci 2.

MŠK: Biel, Kovačin - Cifra 2, Firit 4, Sapák 3, Adamčík 3, Ďurajka, Kostelanský, Zdráhala 11/5, Krasňanský, Hároník 1, Kozák J. 1, Gardian, Majbík 2, Kozák M. 1.

Uverejnené: 21.12.2012 20:29:17