Iuventa zdolala Šaľu a postúpila do finále SP

Hádzanárky michalovskej Iuventy po semifinálovom víťazstve nad Duslom Šaľa 23:19 (14:9) postúpili do nedeľňajšieho finále Slovenského pohára. V ňom sa v nedeľňajšom predpoludňajšom finále stretnú s obhajcom prvenstva tímom HK Danlog Partizánske, ktorého hráčky si v druhom semifinále poradili s domácim ŠKP Piccard Senec 30:27 (17:14).

Stretnutie malo rozháraný úvod, oba celky nepremenili niekoľko šancí. Skóre duelu  otvorila v 3. minúte Horňáková, vzápätí odpovedala vyrovnávajúcim gólom Súkenníková. V 8. minúte Trehubová poslala Iuventu prvýkrát do dvojgólového vedenia - 4:2. O tri minúty zvýšila Rebičová už na rozdiel štyroch gólov (6:2), načo tréner Dusla Tomáš Kuťka zareagoval oddychovým časom. V 14. minúte upravila na 8:4 Trochtová. O štyri minúty prekonala Túrociovú Ukrajinka Snopová a Iuventa viedla 10:5. Po góle Demajovej na 10:8 si michalovský tréner Ján Packa zobral time-out. Hneď po ňom Tobiašová po siedmich minútach z pokutového hodu strelila ďalší gól Iuventy a upravila na 11:8. V 30. minúte tá istá hráčka zvýšila už na 14:9 a uzavrela gólový účet prvého polčasu.

Do 35. minúty si Michalovčanky udržiavali päťgólový náskok, o dve minúty zvýšila Geričová už na 17:11. V 41. minúte po presnom zásahu Rebičovej viedla Iuventa už 20:12 a prvýkrát bol rozdiel v skóre osemgólový. Následnú 12-minútovku však prehrala 1:6 a Šaľa sa dotiahla na rozdiel troch gólov. Tréner Packa si vyžiadal oddychový čas, po ktorom jeho zverenky strelili dva góly za sebou a dostali sa do vedenia 23:18. V týchto chvíľach Iuventu v bráne viackrát podržala Medveďová, ktorá zneškodnila niekoľko streleckých pokusov hráčok Dusla. Skóre zápasu uzavrela Bíziková, ktorá už iba zmiernila prehru svojho celku. Zemplínčanky sa tak po víťazstve 23:19 zaslúžene a bez problémov prebojovali do zajtrajšieho finále.

Michalovce - Šaľa 23:19 (14:9)

Pok. hody: 5/4 - 4/2, vylúčené: 4 - 4. Rozhodovali: Mandák a Rudinský - 250 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Černá, Medveďová - Piskayová, Geričová 2, Szollosiová, Kovaličková, Rebičová 6, Hollá, Tobiašová 8/4, Hvostaľová, Horňáková 1, Vinyukova, Snopova 3, Trehubova 3.

DUSLO: Grandtnerová, Túrociová - Bíziková 2, Trochtová 4/2, Porubská 2,  Kováčová, Krokavecová, Pócsiková, Demajová 5, Tulipanová, Veselková, Súkenníková 3,  Bachratá, Rácková 3.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 29.12.2012 22:19:02