Dukla na úvod roka víťazne

Hokejisti HK Dukla Michalovce nadviazali na dve výhry z konca roka aj v roku 2013. Na domácom ľade totiž v rámci 32. kola I. hokejovej ligy zvíťazili nad Liptovským Mikulášom 5:2 (1:1, 2:1, 2:0). O góly Dukly sa postarali Fajčák, Čavrk, Linet, Čížek a Drotár. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka sa najbližšie predstavia v nedeľu na ľade Topoľčian, doma ich opäť uvidíme v utorok 8. januára, kedy o 17.00 privítajú v zemplínskom derby Trebišov.

Diváci na michalovskom hokejovom štadióne videli zaujímavý zápas s množstvom šancí na oboch stranách. Dukla sa od začiatku zahryzla do svojho súpera, ktorý len s námahou odolával. Už v úvodných sekundách prinútil zasahovať hosťujúceho golmana Palka kapitán Dukly Šechný. Následne išiel sám na brankára Liptákov Cmorej, ktorý však nezakončil presne. V 5. minúte mala domáca Dukla ideálnu možnosť skórovať, keď po faule Holigu na Lineta hlavný rozhodca Lauff nariadil trestné strieľanie. To ale domáci mladík nepremenil. Následne putoval na trestnú lavicu Vorobel, no skórovať mohli paradoxne domáci. Šechný však ani na druhýkrát na Palka nevyzrel. V 9. minúte sa však michalovské tribúny už radovali z gólu. Po spolupráci prvého útoku sa dostal k puku Fajčák a strelou pod žrďku otvoril skóre (1:0). Hostia v prvej tretine hrozili prevažne z presiloviek. Pri jednej z nich mal vyrovnávajúci gól na hokejke Mravec, Kurali ale svojich podržal. V 15. minúte však už bol, opäť pri presilovke, michalovský golman prikrátky na strelu Kurica. Do konca prvej časti ešte zaujala výmena v michalovskej bráne, keď Kuraliho pre problémy s výstrojov musel striedať Petro.

Úvod druhej tretiny vyšiel opäť lepšie domácim. Tí výborne zahrali presilovku a na konci úspešnej akcie bol Čavrk (2:1). Dukla sa dostala na koňa a aktívny Čavrk mohol v 26. minúte skórovať opäť, no tentoraz bol Palko proti. Na druhej strane ohrozil „návrátilca“ Kuraliho tvrdou strelou Bartík. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 31. minúte opäť z presilovej hry, keď sa presadil Devečka (2:2). Dukle sa podarila blesková odpoveď. Najskôr síce Kmiť v čistej šanci zaváhal, no Linet svojich v 32. minúte opäť poslal do vedenia (3:2). Tento moment domácich definitívne upokojil a do konca druhej tretiny mohli ešte viackrát streliť gól. Postupne si na Palkovi vylámali zuby Žemba, Zorvan aj Šechný.

Čo sa nepodarilo domácim v druhej tretiny, to napravili v úvode tretej časti. V 43. minúte unikol Čížek a v páde poslal Duklu do dvojgólového vedenia (4:2). Michalovčania aj naďalej kontrolovali priebeh hry a šance pribúdali hlavne na ich strane. Najskôr Čížek nevyužil výbornú prihrávku Kmiťa a potom sa Palko vyznamenal po strele Fajčáka. Na druhej strele mohol kontaktný gól streliť veterán Kledrowetz, Kurali si ale s jeho strelou poradil. V 51. minúte Duklu definitívne upokojil presnou strelou Drotár (5:2). Od tohto momentu sa zápas už len dohrával. Obe družstvá si ešte vypracovali po niekoľkých gólových šanciach, no ani jeden brankár už neinkasoval a tak domáca Dukla zahájila Nový rok víťazstvom 5:2.

HK Dukla Michalovce - MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Góly: 9. Fajčák (Šechný, Drotár), 23. Čavrk (Zorvan, Chovan) pres/1, 32. Linet (Čavrk), 43. Čížek (Fajčák, Hrubý), 51. Drotár (Kmiť. Š. Rusnák) - 16. Kuric (Poliaček) pres/1, 31. Devečka (Bartík) pres/1.
Vylúčení: 7:8. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Lauff - Hric, Blanďa. Divákov: 1486.
Michalovce: Kurali (18.-20.Petro) - Vorobel, Š. Rusnák, Žemba, Hrubý, Ľ. Chovan, Šeliga, Tkáč, Gavura - Fajčák, Šechný, Drotár - Kmiť, Palovčík, Cmorej - Čavrk, Linet, Zorvan - Banovský, Šimčák, Čížek.
L. Mikuláš: M. Palko - Klepáč, Mezovský, J. Bača, Kledrowetz, Holiga, Ďuriš, T. Devečka, Sajko - Kuric, Paukovček, Poliaček - Bartík, Pawelski, Kubáň - Laco, Lištiak, Kabáč - Kubovčík, Mravec, Fabo.

Program HK Dukla do konca základnej časti
Nedeľa 6. január 2013: HC Topoľčany - HK Dukla Michalovce (34. kolo)
Utorok 8. január 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - HK Trebišov (35. kolo)
Piatok 11. január 2013: HC Dukla Senica - HK Dukla Michalovce (36. kolo)
Utorok 15. január 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - HK Prievidza (37. kolo)
Piatok 18. január 2013: HC Bemaco 46 Bardejov - HK Dukla Michalovce (38. kolo)
Nedeľa 20. január 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - SR 20 (vsunutý zápas)
Utorok 22. január 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - HK 95 Považská Bystrica (39. kolo)
Piatok 25. január 2013: HC 07 Prešov - HK Dukla Michalovce (40. kolo)
Utorok 29. január 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - HK Spišská Nová Ves (41. kolo)
Piatok 1. február 2013: HC 07 Detva - HK Dukla Michalovce (42. kolo)
Nedeľa 3. február 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - HK Trnava (43. kolo)

Utorok 5. február 2013: MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Michalovce (44. kolo)

Zdroj: hk dukla michalovce

Uverejnené: 04.01.2013 20:14:18