Slováci podľahli Srbsku a stratili šancu na postup

Slovenským juniorským hádzanárskym reprezentantom sa druhý kvalifikačný zápas hraný v Mestskej športovej hale nevydaril. Zverenci trénera Ivana Pompoša totiž podľahli Srbsku hladko 26:32 (13:17) a stratili tak postupovú šancu. O tom, kto si nakoniec počas leta zahrá v Bosne a Hercegovine na majstrovstvách sveta sa rozhodne v zajtrajšom stretnutí Srbsko - Dánsko, ktoré sa uskutoční o 15.30. Slováci ešte musia odohrať jeden zápas, v ktorom o 18.00 nastúpia proti Grécku.

Slovenské hádzanárske nádeje chceli po včerajšej remíze s top - favoritom Dánskom (25:25) prekvapiť opäť. Žiaľ, na výkon proti severanom nadviazali iba v úvode. Zverenci trénera Ivana Pompoša totiž mali vynikajúci úvod, keď po presnom zásahu strelca Pogányho viedli v 9. minúte 4:1. Následne ešte Slováci trikrát viedli o dva góly (5:3, 6:4, 7:5), no od 14. minúty, kedy sa Srbom podarilo vyrovnať (7:7) boli Balkánci lepším tímom. Ešte do polčasu natiahli svoje vedenie na štyri góly - 13:17.

Kto očakával, že sa priebeh hry v druhom polčase zmení, veľmi sa mýlil. Hostia totiž agresívnou obranou, ktorá na Slovákov platila nepripustili žiadne prekvapenie. Skóre druhého dejstva síce otvoril Cigáň (14:17), no potom sa začal opäť galakoncert Balkáncov. Tí sa v 35. minúte po presnom zásahu Damjanoviča dostali do päťgólového vedenia - 15:20. Iskričku nádeje ešte Slováci vytesnali v 37. minúte, keď znížili Janíčkom na 17:20. Následne ale Srbi kontrovali troma gólmi v rade a za stavu 17:23 si tréner Ivan Pompoš zobral oddychový čas. Ani ten ale rozbehnutého súpera nezastavil, pretože v 54. minúte viedli hostia už o desať gólov (32:22). Slovákom sa v závere štyrmi gólmi v rade iba podarilo skorigovať na priaznivejšiu šesťgólovú prehru 26:32. O víťazovi kvalifikačnej skupiny sa tak rozhodne v nedeľu o 15.30. Dosiaľ stopercentným Srbom stačí na postup proti Dánom aj remíza, Dáni musia bezpodmienečne vyhrať.

SLOVENSKO - SRBSKO 26:32 (13:17)
Pok. hody: 3/2 - 4/4.  Vylúčení: 4 - 5. Rozhodovali: Andorka, Hucker (Maďarsko). Divákov: 500.
SLOVENSKO: M. Tóth, Blicha, Vernarský - Pristaš, Majbik 4, Dani 1, Cigáň 7, Pogány 4, Mikeš, Takáč 2, Urban 1, Kocák, Michniewicz 3, Šterbinský, Paleš 1, Janíček 4/2.
SRBSKO: Ristič, S. Radovanovič, Arsenič - D. Radovanovič, Matičič 5/2, Trivič, Perovič, Terzič 5/2, Krsmančič 5, Vučičevič 2, Š. Ilič 2, Damjanovič 5, Pešič 2, V. Ilič, Crnoglavac 1, Djukič 5.

DÁNSKO - GRÉCKO 33:11 (16:7)
Pok. hody: 1/0 - 1/1. Vylúčení: 3 - 1. Rozhodovali: Nabokau, Kulik (Bielorusko). Divákov: 100.
DÁNSKO: Friis, Besch, Mousing Nielsen - Langerhuus 5, Ellebaek 5, Boysen, Bange - Jensen 2, Anderson 6, Baagoe 2, Vaever 3/1, Christensen 1, Bach - Hansen 3, Christiansen 3, Albertsen 2, Antonsen 1.
GRÉCKO: Zlatanos, Mpoukovinas, Arapakopoulos - Kostakidis, Zacharis, Apostolidis 2, Ioannou 1, Sarigiannidis, Katsikis, Grigoriadis 2, Chatzivakalelis, Passias, Kafantaris 2, Seirekidis 4, Papadopoulos, Meletakos.