Iuventa rozdrvila Nitru

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v stretnutí štrnásteho kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL doma nad poslednou Nitrou rozdielom tridsiatich gólov 47:17. Zverenky trénera Jána Packu budú najbližšie v akcii už túto sobotu, keď sa v rámci stretnutia 15. kola WHIL predstavia v Zlíne. Doma budú Michalovčanky najbližšie hrať na nasledujúcu sobotu (26. januára o 17.30 hod.) proti juhočeskému Sokolu Písek.

Michalovské hádzanárky nenechali nič na náhodu a od začiatku sa do svojho súpera pustili bez rešpektu. V 6. minúte viedli po góle Horňákovej - 5:0. Až potom sa strelecky presadila aj Nitra, keď Kováčová upravovala na 5:1. Domáce hráčky aj naďalej pokračovali v dobrej obrane a rýchlymi protiútokmi trestali každú jednu chybu hostí. V 12. minúte po presnom zásahu Tobiašovej viedli 8:1 a o niekoľko desiatok sekúnd bol po góle Trehubovej osemgólový rozdiel v skóre (10:2). Iuventa aj naďalej trestala každú jednu chybu a po góle Vinyukovej v 23. minúte viedli zverenky trénera Packu o desať gólov (25:15). Michalovčanky do konca polčasu svoj náskok navýšili a do kabín išli hráčky za stavu 19:7.

Iuvente vyšiel aj úvod druhého polčasu a po rýchlom protiútoku Szollosiovej viedli jej hráčky 24:8. Následnú trojminútovku vyhrali Michalovčanky 4:0 a po presnom zásahu Vinyukovej viedli už o dvadsať gólov (28:8). Náskok domácej Iuventy narastal aj v ďalších minútach. V 47. minúte viedli jej hráčky po presnom zásahu Trehubovej 37:12, v 53. minúte už upravovala Kovaličková na 40:14. Následnú trojminútovku vyhrala Iuventa opäť 4:0 a Geričová dávala v 56. minúte už na rozdiel tridsiatich gólov (44:14). Takýto gólový rozdiel ostal až do konca zápasu, a tak Iuventa zaznamenal v prvom jarnom kole vysoké víťazstvo 47:17.

Michalovce - Nitra 47:17 (19:7)

Pok. hody: 3/3 - 4/4, vylúčené: 3 - 3. Rozhodovali: Macko a Volentics - 800 divákov.

IUVENTA: Krebsová, L. Černá, Medveďová - Piskayová 3, Geričová 3, Szollosiová 10/2, Kovaličková 5, Rebičová 3, Hollá 3, M. Holešová 2/1, Tobiašová 2, Hvostaľová, Horňáková 4, Vinyukova 3, Snopova 5, Trehubova 4.

UDHK ŠG: M. Dobranská, Csáková - Ďurechová 4, Bujnochová 1, Kováčová 2, Konigová 2, Halmová 1, Ivanová, Sýkorová 5/4, Kisová 2, Ľ. Dobranská.