Dvojgólová prehra Dukly v Bardejove

Hokejisti HK Dukla Michalovce prehrali v stretnutí 38. kola I. hokejovej ligy na ľade Bardejova 2:4 (0:1, 0:3, 2:0). O góly Dukly sa postarali Rusnák a Šechný. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka sa najbližšie dvakrát predstavia doma. V nedeľu 20. januára o 17.00 privítajú vo vsunutom zápase družstvo SR 20 a v utorok 22. januára taktiež o 17.00 v rámci 39. kola I. hokejovej ligy Považskú Bystricu.

V prvej tretine sa hral zaujímavý hokej so šancami na oboch stranách. Domácim sa podarilo otvoriť skóre už v 4. minúte, kedy sa presadil Stríž (1:0). V 12. minúte mohla Dukla vyrovnať, Šeligovu strelu zblízka ale Andreanin zneškodnil. Hneď vzápätí sa vyznamenal aj Kurali v bráne Dukly, keď zlikvidoval šancu Gmittera. Michalovský brankár sa ukázal aj v 14. minúte, potom čo od modrej tvrdo pálil Kramár. Na opačnej strane zase zabránil vo vyrovnaní Cmorejovi Andreanin, ktorý svojou hokejkou zasiahol puk tesne pred bránkovou čiarou.

Michalovským hokejistom vôbec nevyšla druhá tretina. V nej totiž až trikrát inkasovali. V 27. minúte putoval na trestnú lavicu Drotár a Kramár jeho vylúčenie potrestal už po dvadsiatichpiatich sekundách (2:0). Následne mohol znížiť Šechný, ktorý však Drotárovu strelu do brány hostí nedoklepol. V 29. minúte unikol obrane hostí Gmitter a Kurali bol na jeho blafák prikrátky (3:0). O niekoľko sekúnd mohol byť rozdiel v skóre ešte väčší, Dancsákovu strelu ale Kurali zneškodnil. Chvíľu nato, počas vylúčenie Chovana, však už na Hajnikovú strelu nestačil ani on (4:0). To už bolo na michalovského golmana veľa a do brány miesto neho prišiel Tomáš Petro. Ten bol ihneď v pernamencii, keď musel čeliť šanci Valchařa.

Michalovský golman dvakrát vynikol aj v úvode poslednej tretiny. Najskôr zlikvidoval šancu Gmittera a potom si poradil aj so strelou Baláža. V 43. minúte sa podarilo skórovať aj Dukle. Rusnák sa natlačil pred bránu domácich a nakoniec sa mu podarilo pretlačiť puk do siete (4:1). Tento gól Dukle pomohol. O osem minút neskôr sa jej podarilo streliť druhý gól, keď sa presadil Šechný (4:2). Niekoľko sekúnd nato sa opäť vyznamenal Petro, ktorý zneškodnil šancu Boltuna. Na druhej strane zase hýril aktivitou Čížek, ktorý len – len, že nedotlačil puk za Andreaninov chrbát. Ďalšiu vynikajúcu možnosť mala Dukla na skórovanie v 58. minúte. Šechný krásne našiel Zorvana, jeho strelu ale Andreanin s námahou vytlačil. Hneď nato putoval na trestnú lavicu za zdržiavanie hry domáci Boltun a tréner Ihnačák sa odhodlal k odvolaniu Petra. Dukle sa ale gól už streliť nepodarilo a zápas tak skončil víťazstvom Bardejova 4:2.

HC 46 Bardejov - HK Dukla Michalovce  4:2 (1:0, 3:0, 0:2)
Góly: 4. Stríž (Dancsák, Valchař), 27. Kramár (Gmitter) pres/1, 29. Gmitter (Kramár), 36. Hajnik (Gajdoš, Valchař) pres/1 - 43. Rusnák (Drotár), 51. Šechný (Chovan)
Vylúčení: 2:7. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Stano - Beňuška, Bľanda.

Bardejov: Andreanin - Valentín, Kramár, Polaček, Gajdoš, Šimo, M. Tkáč - Gmitter, Belušár, Baláž - Stríž, Dancsák, Valchař - Hajnik, Boltun, Halás - Česelka

Michalovce: Kurali (36. Petro) - Hrubý, Gavura, Rusnák, Žemba, Chovan, Šeliga, T. Tkáč - Banovský, Šechný, Drotár - Šimčák, Palovčík, Čížek - Cmorej, Linet, Zorvan - Čavrk.

Program HK Dukla do konca základnej časti
Nedeľa 20. január 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - SR 20 (vsunutý zápas)
Utorok 22. január 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - HK 95 Považská Bystrica (39. kolo)
Piatok 25. január 2013: HC 07 Prešov - HK Dukla Michalovce (40. kolo)
Utorok 29. január 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - HK Spišská Nová Ves (41. kolo)
Piatok 1. február 2013: HC 07 Detva - HK Dukla Michalovce (42. kolo)
Nedeľa 3. február 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - HK Trnava (43. kolo)
Utorok 5. február 2013: MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Michalovce (44. kolo)