Dukla opäť gólovo nadeľovala

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v zápase 39. kola I. hokejovej ligy na domácom ľade nad Považskou Bystricou vysoko 8:3. O góly Dukly sa postarali dvakrát Šechný, Žemba i Čížek, jeden presný zásah pridali Drotár a Šimčák. Michalovčania tak zaznamenali šiestu domácu výhru v rade a upevnili si druhé miesto v tabuľke. Hokejisti Dukly sa najbližšie predstavia v piatok v Prešove, doma ich budeme môcť vidieť v utorok 29. januára, kedy privítajú celok Spišskej Novej Vsi.

Lazaret Dukly sa pred zápasom rozrástol aj o chorého Šeligu, a tak Michalovčania nastúpili na zápas iba so šestnástimi korčuliarmi. Aj napriek tomu si od začiatku vypracovali tlak. Už v úvodných sekundách mohol otvoriť skóre Banovský. Tlak Dukly narastal a v 4. minúte bol korunovaný prvým gólom. Banovský vybojoval v útočnom pásme puk a z jeho aktivity profitoval kapitán Šechný - 1:0. O päť minút neskôr mohla viesť Dukla o dva góly, no strela Drotára skončila na hornej žŕdke. V 11. minúte však už Dukla viedla o dva góly, keď sa spomedzi kruhov presadil Šimčák. Hostia sa dostávali do šancí len sporadicky. V 13. minúte sa im podarilo streliť kontaktný gól, keď sa z uhla presadil Bednár (2:1). Dukla si následne opäť vytvorila tlak, ktorý vyvrcholil v závere, no aktivita tretieho útoku gól nepriniesla.

Aj v druhej tretine mali viac z hry domáci hokejisti. Tí sa po tretíkrát v stretnutí presadili v 28. minúte, potom čo počas presilovky strelil svoj druhý gól v zápase Šechný (3:1). Hostia mali ideálnu možnosť na zníženie v 29. minúte, keď boli naraz vylúčení Rusnák so Šimčákom (ten dokonca dostal dvojitý dvojminútový trest) a hostia zahrávali dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov. V jej úvode si síce vytvorili tlak, no ten zastavilo vylúčenie Jaraba. Pri hre štyroch proti štyrom vybojoval v útočnom pásme puk Žemba a po jeho strele Dukla viedla o tri góly (4:1). Hosťom sa aj v tejto časti podarilo skórovať, keď Jarab upravil na 4:2. V 36. minúte dostal puk Čížek, ktorý krásne zavesil pod hornú žrďku (5:2). To nebolo zo strany Dukly v druhej tretine všetko. Najskôr mohol skórovať Linet, no čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa 27. sekúnd pred koncom Drotárovi (6:2).

Ani v záverečnej tretine obom družstvám pušný prach nezvlhol. V 48. minúte sa po druhýkrát v stretnutí presadil Čížek, ktorý doklepol do siete puk po akcii Palovčíka (7:2). Hosťom sa opäť podarilo znížiť, keď Kuraliho po tretíkrát v stretnutí prekonal Kudlej (7:3). To ešte nebolo všetko. Skóre zápasu uzavrel v 56. minúte domáci Žemba, ktorý si počas presilovky nakorčuľoval pred bránu a podobne ako Šechný i Čížek dosiahol druhý gól v stretnutí (8:3).

HK Dukla Michalovce - HK 95 Považská Bystrica  8:3 (2:1, 4:1, 2:1)
Góly: 4. Šechný (Drotár, Banovský), 11. Šimčák (Vorobel, Palovčík), 28. Šechný (Drotár, Hrubý) pres/1, 31. Žemba, 36. Čížek (Palovčík, Šimčák), 40. Drotár (Vorobel, Šechný), 49. Čížek (Palovčík), 56. Žemba (Šechný, Š. Rusnák) pres/1 – 13. Bednár (Valach, Koleda), 33. Palák (Jarab, Niník), 51. Kudlej (Sekáč, Palák)

Vylúčení: 7:6. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: P. Sýkora - Beňuška, Kalina. Divákov: 900.

Michalovce: Kurali - Vorobel, Hrubý, Š. Rusnák, Žemba, Ľ. Chovan, Gavura, Halapy - Banovský, Šechný, Drotár - Čížek, Palovčík, Šimčák - Čavrk, Linet, Zorvan.
P. Bystrica: Moller - Sekáč, Niník, Bednár, Petre, Vereš - Koleda, Adamec, Valach - Kubiš, Jarab, Palák - Majerík, Kudlej, Benko.

Program HK Dukla do konca základnej časti
Piatok 25. január 2013: HC 07 Prešov - HK Dukla Michalovce (40. kolo)
Utorok 29. január 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - HK Spišská Nová Ves (41. kolo)
Piatok 1. február 2013: HC 07 Detva - HK Dukla Michalovce (42. kolo)
Nedeľa 3. február 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - HK Trnava (43. kolo)
Utorok 5. február 2013: MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Michalovce (44. kolo)

Uverejnené: 22.01.2013 20:33:20