Dukla vo vynikajúcom zápase pokorila Spišskú Novú Ves

Hokejisti HK Dukla Michalovce si naďalej držia domácu neporaziteľnosť. V 41. kole I. hokejovej totiž jej hráči v „šesť“ bodovom zápase porazili Spišskú Novú Ves 9:4 a opäť sa dostali na druhé miesto v tabuľke. Vynikajúci debut zaznamenal útočník Martin Opatovský, ktorý vsietil dva góly. Spolu s ním sa strelecky presadili aj dvakrát Šechný a po jednom presnom zásahu pridali Palovčík, Šimčák, Fajčák, Hrubý a Banovský. Michalovčania sa najbližšie predstavia v piatok v Detve, doma ich opäť uvidíme v nedeľu 3. februára, kedy o 17.00 v predposlednom kole základnej časti privítajú Trnavu.

V priamom súboji o druhé miesto v tabuľke sa hral vynikajúci hokej, kde útoky dominovali nad obranami. V prvej tretine však dlho gólovo mlčali obaja súperi. V 6. minúte zvonila po strele Šimčáka žŕdka hosťujúcej bránky a v 8. minúte zase spišskonovoveský brankár Zdeno Kotvan (známy aj z účinkovania v Dukle) zabránil efektnou lapačkou strele Žembu. O dve minúty neskôr mali domáci ideálnu možnosť skórovať, keď sa Zorvan natlačil až pred Kotvana, no ten jeho pokus chytil a následne si poradil aj so strelou Šimčáka. Kotvan sa nedal prekvapiť ani v 13. minúte, keď vychytal v stopercentnej šanci Šechného. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo na druhej strane. Z brejku hostí sa totiž presadil ich kapitán Findura (0:1). Odpoveď Dukly nenechala na seba dlho čakať. Už o minútu neskôr vyrovnával Palovčík (1:1). Posledná minúta mohla priniesť vedenie Dukly, no Šimčákovi po blafáku na Kotvana ušiel puk a golman hostí sa nedal prekvapiť ani pri šanci Čavrka.

Až v druhej tretine sa roztrhlo vrece s gólmi. Domáca Dukla síce nevyužila presilovku pri vylúčení Nitrianského (mimochodom prvé vylúčenie v zápase sa udialo až v 24. minúte), no po jej skončení dopravil na dvakrát puk do siete hostí Šechný (2:1). O tridsať sekúnd neskôr už domáci viedli o dva góly, keď sa gólovo uviedla nová posila Martin Opatovský (3:1). Vzápätí Dukla spustila na hostí oheň a síru. V 32. minúte sa v tretej čistej šanci ocitol Šimčák a tentoraz už nezaváhal (4:1). O niekoľko sekúnd sa diváci radovali opäť, potom čo druhý gól v stretnutí zaznamenal Opatovský (4:1), ktorý sa tak vo svojej premiére uviedol dvoma presnými zásahmi. Gólostroj sa nezasekol ani v ďalších minútach druhej časti. Tentoraz dali o sebe vedieť aj hostia, ktorí Krempaským znížili na 5:2. To ale v druhej tretine nebolo všetko. Dukla zahrávala v 34. minúte presilovú hru a na konci gólovej akcie bol mladík Fajčák (6:2). V predposlednej minúte druhej časti urobil obrovskú hrúbku Chovan a po jeho chybe sa presadil Prokop (6:3).

Domácej Dukle vyšiel úvod záverečnej časti. Už v 27. sekunde našiel Šechný krásnou prihrávkou Hrubého a ten prekonal Kotvana po siedmykrát (7:3). Hostia odpovedali v 43. minúte, keď Homa upravil na 7:4. Následne mohol Vorobel v presilovke zvýšiť vedenie Dukly, no to, čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa v 52. minúte Šechnému (8:4). Záverečné slovo v stretnutí patrilo mladíkovi Banovskému, ktorý gólom upravil konečné skóre na 9:4. Domáci hokejisti nakoniec nevypočuli prianie fanúšikov a vytúženú desiatku nestrelili. Aj napriek tomu diváci po stretnutí odchádzali spokojní, pretože ich miláčikovia opäť doma gólovo excelovali a navyše videli vynikajúci útočný hokej z oboch strán.

HK Dukla Michalovce - HK Spišská Nová Ves 9:4 (1:1, 5:2, 3:1)

Góly: 19. Palovčík (Fajčák, Šeliga), 27. Šechný (Šeliga, Čavrk), 27. Opatovský (Vorobel, Petro), 32. Šimčák (Čavrk), 32. Opatovský (Palovčík), 35. Fajčák (Šimčák, Ľ. Chovan) pres/1, 41. Hrubý (Šechný, Banovský), 52. Šechný (Banovský, Hrubý), 58. Banovský (Drotár) - 18. Findura (Gajan), 33. Krempaský (Hamráček, Giľak), 39. Prokop, 43. Homa (Kohutiar, Skalický).

Vylúčení: 1:5, navyše Nitriansky (SNV) 10. min NESP_H. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Orolín - Smrek, Hric. Divákov: 1580.

Michalovce: Petro - Hrubý, Žemba, Š. Rusnák, Vorobel, Šeliga, Ľ. Chovan, Halapy, P. Gavura - Čížek, Šechný, Drotár - Fajčák, Palovčík, Opatovský - Čavrk, Šimčák, Zorvan - Banovský.

SNV: Kotvan - Džerenga, B. Horváth, Malina, Gajan, Vasylyev, Nitrinasky - Hamráček, Giľak, Krempaský - Findura, Prokop, Homa - Skalický, Belluš, Kohutiar.

Program HK Dukla do konca základnej časti
Piatok 1. február 2013: HC 07 Detva - HK Dukla Michalovce (42. kolo)
Nedeľa 3. február 2013 o 17.00: HK Dukla Michalovce - HK Trnava (43. kolo)

Utorok 5. február 2013: MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Michalovce (44. kolo)

Uverejnené: 29.01.2013 20:40:17