Štvorgólová prehra HC winLand

Hádzanári HC winLand Michalovce prehrali v stretnutí 21. kola Tipos Extraligy na pôde Nových Zámkov 23:27 (12:11). Minulosezónny bronzový kolektív tak prvýkrát v sezóne našiel recept na hráčov HC winLand. Zverenci trénera Ľuboša Hudáka sa najbližšie dvakrát predstavia doma. Už v stredu 6. februára o 18.00 privítajú v predohrávke 24. kola Tipos Extraligy Tatran Prešov a o dva dni neskôr v piatok 8. februára v tom istom čase družstvo HK Topoľčany.

HC Štart Nové Zámky - HC winLand Michalovce  27:23 (11:12)

Pok. hody: 6/6 - 3/1. Vylúčení: 8:6. Rozhodovali: Daňo, Sabol. Divákov: 400.

Nové Zámky: Pavlovič, Šuba, Fabián - Monczka 4, Minarovič, R. Horváth, Čačič 9/4, Barus, Pogány, Szapu, Bokol, Sivák 1, Kurka 1/1, T. Stráňovský 3/1, Ivanov 7.

Michalovce: Bumbera, Popčák, Kolpak - Kučer 1, Hruščák 3, Regenda, Frajkor, Sadovij 6, Kocák 1, M. Cibere, Géci 1, Gamrát 5/1, Petrov 1, Tibulevyč 5.

Skóre stretnutia, v ktorom hrali dva tímy bojujúce o prvú štvorku, otvoril domáci Čačič, no winLand odpovedal rovnakou mincou po presnom zásahu Sadového (1:1). Následne prišli chvíle domáceho Ivanova a hosťujúceho Gamráta, ktorí dosiahli zhodne po troch góloch a v 9. minúte tak bol stav zápasu 4:4. Potom domáci využili vylúčenie Sadového a gólmi Monczka i Ivanova išli do vedenia 6:4. Michalovský winLand ale kontroval troma gólmi v rade a po presnej strele Tibulevyča v 22. minúte viedli zverenci trénera Ľuboša Hudáka 8:7. Jednogólové vedenie si Michalovčania udržali až do konca prvého polčasu.

Nástup do druhého dejstva vyšiel lepšie winLandu. Ten po dvoch góloch Tibulevyča a jednom Petrova viedol v 33. minúte 15:11 a zdalo sa, že Michalovčania nemusia ani tentokrát z Nových Zámkov odísť bez bodu. Domáci ale rýchlo kontrovali a po góle Čačiča v 36. minúte už bolo iba o jeden gól (14:15). Po Sadového góle síce winLand viedol v 40. minúte 18:16, no už o niekoľko desiatok sekúnd bolo po presných zásahoch Ivanova a Stráňovského vyrovnané na 18:18. Domáci hráči sa dostali na koňa a ďalšími štyrmi presnými zásahmi sa dostali v 50. minúte do vedenia 22:18. Štvorgólové vedenie si už domáci hráči postrážili a nakoniec sa po výhre 27:23 radovali nielen z cenného víťazstva, ale aj z toho, že sa bodovo priblížili k prvej štvorke.