HC winLand s ďalším víťazstvom

Hádzanári HC winLand Michalovce sa po stredajšom vynikajúcom víťazstve (38:31) nad Prešovom po dvoch dňoch opäť predstavili na domácej pôde, keď tentoraz privítali v rámci 22. kola Tipos Extraligy celok z opačného pólu tabuľky HK Topoľčany. Michalovce síce stredajší výkon nezopakovali, no na víťazstvo to stačilo a po výhre 28:26 (14:11) si udržali druhú priečku v tabuľke. Zverenci trénera Ľuboša Hudáka sa najbližšie predstavia v sobotu 16. februára na pôde Hlohovca a na rad tak príde súboj o druhú priečku v tabuľke.

Po hodoch býva bolenie brucha. Aj takto by sa dal charakterizovať dnešný zápas 22. kola Tipos Extraligy, v ktorom hráči HC winLand privítali Topoľčany. Michalovčania tentokrát nezopakovali výkon zo stredy a s tímom z druhej polovice tabuľky sa poriadne vytrápili. Problémy im robil golman Meluš a takisto ani obrana nefungovala tak, ako proti Prešovu. Aj preto sa domáci nevedeli od svojho súpera dlho gólovo odtrhnúť a súperi sa ťahali o každý jeden gól. WinLandu sa podarilo odskočiť až v 25. minúte, kedy sa po góle Tibulevyča ujali jeho hráči vedenia 10:8. Hosťom sa však o tri minúty neskôr podarilo Kružíkom vyrovnať na 11:11. Záver prvého dejstva ale vyšiel lepšie domácim. Tí dvoma gólmi krídelníka Tibulevyča a jednom Kučera získali trojgólové polčasové vedenie 14:11.

Kto čakal v druhom polčase odlišný výkon winLandu, musel sa mýliť. Michalovčania síce v 37. minúte po presnom zásahu Gamráta viedli 17:14, no v 42. minúte už bol stav vyrovnaný 18:18. Hostia vycítili šancu a po góle Valenta sa ujali vedenia 19:20. WinLand ale následne odpovedal štyrmi gólmi v rade a po presnom zásahu Hruščáka sa za stavu 23:20 zdalo, že domáci definitívne zlomili zápas na svoju stranu. Omyl. Hráči winLandu nestrelili gól ďalších osem minút a Topoľčanom sa podarilo gólom Cigáňa vyrovnať (24:24). Domáci ale záverečnú drámu nepripustili, troma gólmi v rade sa ujali vedenia 27:24 a definitívne tak naklonili misky váh na svoju stranu.

HC winLand Michalovce - HK Topoľčany  28:26 (14:11)

Pok. hody: 3/3 - 5/5. Vylúčení: 6 - 3. Rozhodovali: Karlubík, Dvorský. Divákov: 630.

Michalovce: Bumbera, Popčák, Kolpak – Kučer 1, Hruščák 9/3, Regenda 2, Frajkor 2, Sadovij 1, Kocák 2, M. Cibere, Géci, Kohút, Gamrát 4, Petrov 3, Tibulevyč 3.

Hlohovec: Drápal, Meluš – Greguš, Valent 5, Kopecký 1, Doskočil 2, Masaryk 1, Kľačanský 8/5, Ivanytsia 1, Briatka, Kružík 2, Cigáň 6, Ďurček, Halo.

Uverejnené: 08.02.2013 20:32:43