Muži aj ženy 1.BKD Michalovce úspešní

Počas víkendu boli v hre obe michalovské druholigové basketbalové družstvá. Darilo sa obom. Muži 1. BKD Michalovce na domácej pôde zdolali Sabinov 91:52 a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke. Doma lídra druholigovej tabuľky skupina Východ uvidíme aj nasledujúci víkend, keď v nedeľu 24. februára o 10.00 privítajú v dohrávke 15. kola II. ligy Bardejov. Výhru zaznamenali aj ženy 1. BKD Michalovce, ktoré doma zdolali Spišskú Belú 63:51. Ženy do konca základnej časti odohrajú ešte dve kolá. V predposlednom kole absolvujú duel na pôde Unionu Košice a v poslednom kole počas víkendu 9. - 10. marca privítajú celok Starej Ľubovne.

1.BK D Michalovce - MMBK Sabinov 91:52 (17:15, 19:9, 26:17, 31:11)

Strelci: Mižák  21, Janošov a T.Mitterpák po 20, V.Mitterpák 14, Štefanský 9

Tréner 1. BKD Ladislav Janošov: „V sobotu sme privítali družstvo Sabinova, ktoré priviedol náš dlhoročný hráč Ondrej Tebeľák. Prvá štvrtina zápasu bola veľmi vyrovnaná. My sme mali veľké problémy s bránením Tebeľáka, ktorý sa výborne presadzoval pod našim košom a v tejto štvrtine zaznamenal 12 bodov hostí . V ďalšej časti chlapci predsa len dokázali túto jednoznačnú silu hostí eliminovať, keď sa tejto úlohy výborne zhostil Štefanský, ale aj tak  bol rozdiel skóre v polčase len 12 bodov v náš prospech. Bolo však jasné, že líder hostí nemôže vydržať ťahať celé stretnutie, keďže ostatní jeho spoluhráči mu veľmi nedokázali pomôcť. Moji zverenci však už naberali tempo a v tretej štvrtine dali 24 bodov, čo v poslednej štvrtine ešte zvýraznili, keď dali 31 bodov a súperovi dovolili dať iba 11, pričom sa v zápase veľmi výrazne prejavovala ich ochota hrať basketbal kolektívne. Toto poňatie je momentálne výrazným faktorom úspešných výsledkov nášho družstva, ktoré si týmto vysokým víťazstvom upevnilo pozíciu na čele tabuľky druhej ligy.“

1.BK D Michalovce - MBK Spišská Belá 63:51 (18:15, 13:11, 16:17, 16:8)

Strelci: Jurašková 26, V.Vargová 10, Lipková 9, Regendová 8

Tréner 1. BKD Ladislav Janošov: „Ženy odohrali so súperom spod Tatier veľmi ťažké stretnutie, v ktorom sa okrem súpera museli vysporiadať aj s vlastnými problémami. Tie sa prejavovali hlavne v slabej a málo početnej streľbe, kedy z 64 celkových pokusov z hry dokázali premeniť iba 24, keď napríklad z 12 trojkových pokusov trafili dievčatá iba raz. Pri takomto vývoji zápasu sa dve vysoké hráčky hostiek Kunová a Lorenčíková dokázali presadzovať pod oboma košmi, kde z našej strany nemali rovnocenné súperky, preto bolo nutné viac využívať rýchlosť hráčok a celkovo zvýšiť rýchlosť. Dobrý trend sa začal prejavovať už na konci prvého polčasu, kedy sme od stavu 21:24, dokázali otočiť na 31:26 v náš prospech, keď trikrát po sebe zakončila rýchly protiútok Jurašková. Dôležité body dokázala pridať v určitých momentoch V.Vargová zo stredných vzdialenosti, ale dôležité bolo najmä to, že naše dievčatá dreli za každých okolností a súpera hlavne rýchlymi protiútokmi v závere,  predsa len dokázali poraziť prijateľným rozdielom.“