Dukla zvládla aj druhý zápas a v sérii má tri mečbaly

Hokejisti HK Dukla Michalovce vedú v semifinálovej sérii už 2:0 !!! Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka totiž aj dnes doslova vydreli víťazstvo 4:3 (3:1, 1:2, 0:0). O góly Dukly sa postarali Šechný, Zorvan, Šeliga a Opatovský. Michalovčania tak majú k dispozícii tri mečbaly na postup do finále. Séria sa teraz presúva do Prešova, kde je v nedeľu 24. februára o 17.00 na programe jej tretí zápas.

Aj druhý zápas semifinálovej série priniesol hokej výbornej úrovne, dramatický záver a diváci navyše mohli vidieť v akcii všetkých štyroch gólmanov. Dukla mala úvod ako z partesu. V 5. minúte ešte po Drotárovej akcii mieril Banovský do Fedora, no už o minútu neskôr Šechný po prihrávke Drotára otvoril skóre (1:0). Chvíľu nato mohli hostia vyrovnať, no nevyužili presilovku pri vylúčení Opatovského. Michalovská Dukla sa oslabeniu ubránila a v 9. minúte udrela gólovo po druhýkrát, keď po úniku dvojice Palovčík - Zorvan, druhý menovaný namieril presne ponad Fedorovu lapačku (2:0). Tento moment už prešovský golman „nerozdýchal“ a namiesto neho putoval do brány Kmeť. Hostia mohli znížiť o dve minúty neskôr, no Gaváča v čistej šanci vychytal Okoličány. Ešte väčšiu šancu si hostia vypracovali v 16. minúte, lenže strelu Vartovníka Okoličány v páde skryl do lapačky. Následne putoval na trestnú lavicu hosťujúci Varga a pri jeho vylúčení Šeliga od modrej prestrelil všetko čo mu stálo v ceste (3:0). Úvodnú tretinu ako z rozprávky pokazil domácim presne osemnásť sekúnd pred koncom Prokop, ktorý využil obrovskú hrubku Šeligu a znížil na 3:1.

Gól do šatne nalial hosťom novú energiu. V 26. minúte putoval na trestnú lavicu Čížek a jeho vylúčenie potrestal Macejka (3:2). Prešovčania vycítili svoju šancu a dve minúty po kontaktnom góle bolo vyrovnané, keď sa presadil kapitán Šarišanov Pavol Segľa (3:3). Domáca Dukla tak za necelých desať minút stratila trojgólové vedenie a začínalo sa od znova. Navyše po treťom góle opustil svoju bránu aj Okoličány, ktorého nahradil Kurali. Vyrovnaný stav ostal tri minúty. V 32. minúte totiž najskôr Fajčáka vychytal Kmeť, no prešovský gólman už následne nestačil na strelu Opatovského (4:3). V závere druhej časti sa útoky prelievali z jednej strany na druhú. Najskôr Macejkovu gólovú príležitosť zmaril Kurali, potom na druhej strane pálil nebezpečne Zorvan a v posledných sekundách po chybe Hrubého chýbali centimetre k tomu, aby Schneider vyrovnal.

V poslednej tretine sa útoky prelievali z jednej strany na druhú. Ani jedno družstvo si ale v prvej desaťminútovke výraznejšiu príležitosť nevypracovalo. Čoraz viac blížiaci koniec ale nútil hostí otvárať obranu. To bola voda na mlyn pre hráčov Dukly, ktorí sa tak mohli dostávať do rýchlych protiútokov. Po jednom z nich nebezpečne pálil Opatovský, jeho strelu však nakoniec nik do brány nedorazil. Na druhej strane sa zase do dobrej príležitosti dostal P. Segľa, toho však krásne vychytal Kurali. Hosťom sa v 56. minúte neskytla ideálna možnosť na vyrovnanie, keď bol vylúčený Šechný, Dukla však oslabenie ustála. Tak ako v prvom stretnutí sa tréner hostí Ján Faith v závere pokúsil o power – play. Počas nej puk viackrát poskakoval pri michalovskej bráne, no Prešovčania ho už do siete nedostali a tak domáca Dukla vedie po dvoch zápasoch semifinálovej série 2:0 a v sérii má tri mečbaly.

HK Dukla Michalovce - HC 07 Prešov  4:3 (3:1, 1:2, 0:0) - Stav série 2:0

Góly: 6. Šechný (Drotár, Š. Rusnák), 9. Zorvan (Palovčík, Fajčák), 19. Šeliga (Opatovský, Palovčík) pres/1, 32. Opatovský (Fajčák, Palovčík) - 20. Prokop, 27. Macejka (Prokop, M. Varga) pres/1, 29. P. Segľa  (Leskovjanský, Caban)

Vylúčení: 5:3. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M. Novák - R. Bednár, Zvrškovec. Divákov: 2750.

Michalovce: Okoličány (29. Kurali) - Šeliga, Hrubý, Š. Rusnák, Žemba, Gavura, Halapy - Čavrk, Šechný, Drotár - Fajčák, Palovčík, Opatovský - Banovský, Linet, Zorvan - Šimčák, Čížek.

Prešov: Fedor (9. Kmeť) - M. Varga, Hopkovič, V. Sabol, Hajduk, Kadlubiak, Matejíček, Loydl - P. Segľa, Caban, Leskovjanský - Macejka, Prokop, Gaváč - Vartovník, Kubus, Schneider - Kivader, Náhlik.

Uverejnené: 21.02.2013 20:44:33