Staršie dorastenky Iuventy rozdrvili Dunajskú Stredu

Staršie dorastenky michalovskej Iuventy vysoko zdolali v sobotňajšej predohrávke 28. kola prvej ligy Dunajskú Stredu 44:18, keď už do prestávky viedli presvedčivo 23:8. Zverenky trénerky Marianny Nemčíkovej budú najbližšie v akcii už zajtra v nedeľu 24. februára 2013, keď sa o 16.00 hod. predstavia v predohrávke 19. kola na palubovke Senice. Doma ich potom uvidíme v nedeľu 10. marca 2013 proti ŠKP Bratislava.

Keďže majú staršie dorastenky tento víkend nahustený program, keď v ňom odohrajú až tri zápasy, proti súperovi z dolných poschodí tabuľky dostali príležitosť aj mladšie dorastenky. V zápase, ktorý sa začal pre poruchu autobusu hostí s polhodinovým meškaním, to bola od začiatku hra mačky s myšou. Michalovčanky, ktoré nastúpili v bráne s Luciou Gubíkovou, od začiatku diktovali tempo hry a od prvej sekundy bolo jasné, kto je pánom na ihrisku. Iuventa sa aj vďaka strelecky disponovanej Holešovej (v prvej pätnásťminútovke zaznamenala päť gólov) sa rýchlo ujala vedenia. V 4. minúte viedli zverenky Marianny Nemčíkovej 4:0. V 17. minúte upravila Kišíková už na 10:4. Od tohto momentu Iuventa dosiahla sedem presných zásahov v rade a po góle Kocanovej jej hráčky vyhrávali 17:4. Náskok domácich narástol už do prvého polčasu na pätnásť gólov, keď po presnej strele Kocanovej v záverečných sekundách Iuventa viedla 23:8.

V úvode druhého polčasu dali o sebe vedieť aj hostky, ktoré prvú devätminútovku vyhrali 6:2, no od tohto momentu sa opäť rozbehol gólový stroj Iuventy. Tá zaznamenala štyri góly v rade a po góle Daňkovej viedla v 44. minúte opäť o pätnásť gólov 29:14. Náskok domácich hádzanárok rástol aj naďalej a po sedemgólovej šnúre vyhrávali v 50. minúte už 36:15. Na ich vysokom víťazstve nič nezmenila ani záverečná desaťminútovka a tak Iuventa v pohode dokráčala k vysokému víťazstvu.

Michalovce - Dunajská Streda 44:18 (23:8)

Pok. hody: 6/4 - 4/4, vylúčené: 3 - 1. Rozhodovali: Klimko a Klus - 100 divákov.

IUVENTA: Gubiková, S. Kolesárová - V. Kišíková 3, Musilová 6, Ujhelyová 1, Dziurová 7, Chorovská, Fuleková 1, Daňková 5, S. Nagyová 1, Šimková 4/1, Soročinová 4/1, Etfleischová 3, M. Holešová 6/2, Kocanová 3.

ŠK TALENT: Dersziová, Feketeová, Bugárová - Pongráczová, Lelkesová, Bódisová, Borsányiová, Méhesová 4,  Matusová 1, O. Nagyová 4/3, T. Nagyová, Penzingerová 2, K. Szabóová 3, Domonkosová 2/1, Pálffyová 2.

Uverejnené: 23.02.2013 16:18:41