V dohrávke jasná výhra mužov 1. BKD

Basketbalisti 1. BKD Michalovce zvíťazili v dohrávke 15. kola II. basketbalovej ligy skupina Východ na domácej palubovke nad Bardejovom 84:55. Líder druhej basketbalovej ligy sa najbližšie predstaví 2. marca na pôde Eilatu Prešov.

1.BK D Michalovce - BK Bardejov  84:55 (17:9, 24:16, 24:14, 19:16)

Strelci : T. Mitterpák  29, Mižák 15, V. Mitterpák 13, Bene 12

Tréner 1. BKD Michalovce Ladislav Janošov: „Niekoľko slov na vysvetlenie, pretože nie z viny nášho družstva sa neodohralo stretnutie v pôvodnom termíne. Pôvodne sme mali hrať s Bardejovom ešte 19. januára ale súper vtedy požiadal o odklad, lebo im tento termín nevyhovoval. Zaujímavé bolo, že im nevyhovoval ani  prvý  náš navrhovaný termín dohrávky sobota 23. február a ako nám okato dávali najavo aj po tomto zápase, ani druhý náš termín nedeľa 24. februára. Musela rozhodnúť až hracia komisia, ktorá samozrejme odsúhlasila nami navrhovaný  termín, pretože zo strany súpera nebol daný žiadny objektívny návrh a ukončila nezmyselné problémy. Hráči nášho družstva sa vôbec nezaoberali taľafatkami, o ktorých vôbec nevedeli, skôr sa od začiatku sústredili na to, že je potrebné zvládnuť zápas so silným súperom, aj keď k dispozícii na tento zápas sme mali iba sedem hráčov. Aj hostia  prišli iba s ôsmimi hráčmi a tak bolo dôležité, kto dlhšie vydrží hrať bez hrozby osobných chýb.  Bolo to naše družstvo, ktoré túto situáciu zvládlo lepšie, napriek tomu, že si niektorí mladší hráči domáceho družstva v určitom momente nedokázali udržať nervy na uzde. Treba veľmi vážne pripomenúť, že sa to nestalo prvýkrát, čo náš hráč dostal za nemiestne pripomienky k rozhodcom technickú chybu a že neskôr sa to môže vypomstiť družstvu v najmenej vhodnej chvíli. Oveľa sympatickejšie ako toto pôsobila hra môjho družstva, ktoré sa po jasne vyhranej prvej štvrtine, v druhej sústredilo úplne na zápas a do polčasu pomaly, ale isto zvyšovalo svoj náskok. Veľmi dobre pracovali  všetci chlapci v obrane a v útoku, pokiaľ nezakončili rýchly protiútok, tak sa výborne zhadzovala lopta T.Mitterpákovi, ktorý bol veľmi často úplne voľný pod košom a aj dokázal úspešne zakončovať tieto prihrávky. V tretej štvrtine naši dokázali ešte viac zvýšiť kvalitu svojho výkonu, kedy sa presadzovali všetci hráči. Náš náskok sa zvýšil až na 26 bodov, keď v poslednej sekunde s klaksónom dal nevídanú trojku  Mižák, ktorý vystrelil skoro z úrovne vlastnej šestky. Bol to nádherný basketbalový moment. Posledná  štvrtina sa už iba dohrávala, pretože výsledok bol jasný, ale aj túto dokázali naši hráči vyhrať.“