Iuventa sa natrápila v Senci

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v 22. kole WHIL na pôde ŠKP Piccard Senec 28:27 (16:13). Zemplínčanky tak natiahli v slovensko - českej súťaži svoju víťaznú sériu na jedenásť zápasov. Zverenky trénerskej dvojice Ján Packa a František Urban budú najbližšie v akcii o týždeň v sobotu 9. marca 2013, keď o 17.30 hod. v Chemkostav aréne privítajú v šlágri 23. kola českého majstra a svojho prenasledovateľa v tabuľke DHC Sokol Poruba.

Prvý polčas priniesol zaujímavú hádzanú. Domáce hráčky sa proti favoritovi vypli k nebojácnemu výkonu. Iuventa mala lepší vstup do zápasu, keď po góloch Snopovej a Horňákovej viedla v 5. minúte 2:0. Až potom odpovedal aj Senec, potom čo sa z pivota presadila Štetáková (1:2). Vzápätí skórovala z rýchleho protiútoku aj Polláková a v 6. minúte bolo vyrovnané (2:2). Vyrovnaný stav ostával až do 11. minúty, potom sa však po góle Weibelovej ujali domáce prvýkrát vedenia (5:4) a keď vzápätí skórovala aj Polláková, Senec viedol 6:4. Domáce hráčky aj naďalej pokračovali k aktívnej hre. V 14. minúte síce znížila Szollosiová na 7:6, no následne skórovali Dubajová i Weibelová a Senec vyhrával 9:6. Na tento stav zareagoval tréner Packa oddychovým časom a jeho zverenky si vzali rady k srdcu. Následnú pätnásťminútovku totiž Iuventa vyhrala 10:4. Po oddychovom čase sa síce presadila zo sedmičky Dubajová (10:6), no Iuventa aj napriek vylúčeniu Trehubovej znížila po góloch Rebičovej i Geričovej na 10:8. O niekoľko desiatok sekúnd padol ďalší gól z ruky Rebičovej a keď následne využila rýchly protiútok na strelenie góly Szollosiová, bolo vyrovnané (10:10). Vzápätí rozhodcovia vylúčili Polláková aj Kodajová, no Iuventa túto presilovku prehrala 0:2 a v 24. minúte prehrávala po presnom zásahu Dubajovej 10:12. Poslednú päťminútovku ale vyhral slovenský majster 6:1 a jeho hráčky tak otočili priebeh stretnutia vo svoj prospech. Domáce hádzanárky ešte v 27. minúte po presnej strele Weibelovej viedli 13:12, Iuventa ale do konca polčasu zaznamenala štyri góly a po trojgólovom záverečnom streleckom koncerte Szollosiovej sa dostala do polčasového vedenia 16:13.

Michalovčanky si dvoj až trojgólový náskok udržiavali aj v úvode druhého dejstva. V ňom otvorila skóre strelecky aktívna Dubajová (14:16), no po góle Trehubovej viedli zverenky trénera Packu v 34. minúte o štyri góly (14:18). Domáce hráčky sa naďalej držali na dostrel a po presnom zásahu Štetákovej (17:19) došlo v bráne Iuventy k výmene, keď Černú vystriedala Medveďová. Tá sa rozchytala a aj vďaka nej po šiestom presnom zásahu Snopovej v stretnutí vyhrával slovenský majster v 42. minúte 23:19. Na tento stav zareagovala lavička Senca oddychovým časom. Hneď po ňom využila rýchly protiútok Trehubová a Iuventa viedla o päť gólov (24:19). Hráčky ŠKP Piccard sa však stále nevzdávali. Po dvoch góloch Štetákovej i Weibelovej bol v 45. minúte rozdiel v skóre opäť trojgólový (21:24). Aj napriek výbornému výkonu Medveďovej sa domácim v 49. minúte podarilo Štetákovou znížiť na rozdiel dvoch gólov (23:25), tento stav tak sľuboval dramatický záver zápasu. Vzápätí sa strelou popod Medveďovej nohy presadila Dubajová a Senec sa tak dostal na dostrel (24:25). Šestminútovku Iuventy bez streleného gólu ukončila v 51. minúte zo sedemetrového hodu Trehubová (24:26), tesne predtým prišiel jeden z dôležitých momentov zápasu, keď pre červenú kartu musela odstúpiť Kodajová. Chvíľu nato gólovo udrela Rebičová a Michalovčanky opäť viedli o tri góly (24:27). Senec odpovedal dvoma gólmi Pollákovej a v 57. minúte bol rozdiel v skóre iba jednogólový (26:27). V 59. minúte však skvele chytajúcu Sedláčkovú prekonala Trehubová, ktorá definitívne zlomila odpor húževnatých domácich (26:28). Na víťazstve slovenského majstra už nič nezmenil ani gól Weibelovej (27:28), no aj napriek prehre odmenili diváci domáce hráčky za predvedený výkon búrlivým potleskom. Dnes nevyhral lepší, ale šťastnejší...

Senec - Michalovce 27:28 (13:16)

Pok. hody: 3/3 - 4/3, vylúčené: 6 - 4. ČK: 54.min Kodajová (za tri vylúčenia). Rozhodovali: Budzák a Varga - 200 divákov.

ŠKP PICCARD: K. Sedláčková, Kudročová - Neštická, Galiková, Weibelová 6, Kodajová, Tučňovičová, Dubajová 10/3, Štefíková, Štetáková 7, Vasilenková, Polláková 4.

IUVENTA: L. Černá, Medveďová - Geričová 3, Piskayová, Szollosiová 5, Kovaličková 2, Rebičová 4, Hollá, Habánková, Horňáková 1, Tobiašová 1, Snopová 8, Vinyuková, Trehubová 4/3.

Zdroj: iuventa michalovce