Úspešný basketbalový víkend

Počas víkendu sa na basketbalových palubovkách predstavili muži, ženy, juniorky 1.BKD, ako aj kadeti 1. BK Michalovce. Všetci odohrali svoje stretnutia doma a treba povedať, že výsledkami fanúšikov určite potešili. V druhej basketbalovej lige skupina Východ muži 1. BKD na domácej pôde privítali Aboviu Košice, ktorú po boji zdolali 73:60. Darilo sa aj ženám, keď porazili Starú Ľubovňu 67:58, ako aj kadetom 1. BK, ktorí doma pokorili Bánovce nad Bebravou 80:29. Víťazstvo na domácej pôde nezaznamenali iba juniorky 1. BKD. Tie však mali zdatného súpera, keď privítali baštu slovenského basketbalu družstvo MBK Ružomberok. Michalovčanky boli favoritovi vyrovnaným súperom, no nakoniec prehrali 45:84.

MUŽI

1.BK D Michalovce - Abovia Košice 73:60 (17:13, 24:14, 16:16, 16:17)

Strelci: Mižák 21, Janošov 17, T.Mitterrpák 10, V.Mitterpák 8.

Tréner 1. BKD Ladislav Janošov: „Zápas proti Abovii Košice priniesol celkom dobrý basketbal, no treba povedať, že v druhom dejstve aj trochu tvrdý. Na tvrdosť hostí nakoniec doplatil zranením nosa Tomáš Mitterpák. Musím však povedať, že Abovia bola najsilnejším súperom, s ktorým sme sa v poslednej dobe stretli a tak je víťazstvo nad ňou pre nás celkom dobrým skalpom. Náš rozhodujúci náskok prišiel v druhej štvrtine, ktorú sme vyhrali rozdielom desiatich bodov. V druhom polčase sme sa síce dokázali vyrovnať s tvrdosťou hostí, no to malo za dôsledok mierne zníženie náskoku. Najväčšie problémy nám robili Drábik a Onda, ktorí zaznamenali vyše polovicu bodov svojho tímu. Som však rád, že sme si pohodlné víťazstvo nenechali vziať a stále sme na prvom mieste tabuľky.“

ŽENY

1.BK D Michalovce - BK Stará Ľubovňa  67:58 ( 17:16, 11:16, 20:11, 19:15)

Strelci: Jurášková 16, Fiedlerová a Regendová po 10, V.Vargová 6.

Tréner 1. BKD Ladislav Janošov: „Nebol to vôbec jednoduchý zápas. Naše družstvo sa dosť trápilo a v celom stretnutí nedokázalo získať výraznejší náskok. Súper sa proste vždy držal na dištanc. Treba podotknúť, že sme mu k tomu pomohli viacerými chybami či stratami lôpt aj my. Najviac problémov nám robila hráčka Obercianová, ktorá v tomto stretnutí zaznamenala tridsať bodov. Paradoxne, na túto hráčku som svoje zverenky najviac upozorňoval. Moje zverenky sa po prehratom prvom polčase predsa len trochu zlepšili, čo im prinieslo to, že v tretej štvrtine otočili zápas vo svoj prospech. Tri minúty pred koncom sme už vyhrávali o dvanásť bodov, no opäť sme chybami dovolili súperovi zdramatizovať vyhratý zápas. Našťastie, dievčatá už vedenie udržali.“

JUNIORKY

1. BKD Michalovce - MBK Ružomberok  45:84 (7:20 15:15, 14:27, 9:22)

Strelci: Pražmová 18, Regendová 16, Mrázová 6.

Tréner 1. BKD Ladislav Janošov: „Dievčatá proti obrovskému favoritovi vôbec nesklamali aj keď im v stretnutí chýbali najvýraznejšie osobnosti Firkaľová a Fecková. Nebyť vyťaženosti ďalších kľúčových hráčok, mohli sme proti favoritovi dosiahnuť ešte lepší výsledok. Ružomberok vyhral prvý polčas iba o trinásť bodov. Bolo to vďaka našej hre v druhej štvrtine, v ktorej sme dokázali uhrať remízu. V druhom polčase už favorit zápasu prebral iniciatívu. Treba povedať, že výraznejší náskok si Ružomberok urobil až v záveroch štvrtín, keď si naše kľúčové hráčky museli odpočinúť. Aj keď sa zdá rozdiel v skóre vysoký, za predvedený výkon, na hranici súčasných možností, chcem dievčatá pochváliť.“

KADETI

1. BK Michalovce - BBK Bánovce nad Bebravou  80:29 (41:13)

Štvrtiny: (19:5, 22:8, 21:11, 18:5)
Najlepší strelci :
Skvašík 25, S.Kováč 17, Laurinčík 14, Jevočin 9, Jankaj 6 Hospodár 4, Chrobák 3, Selepko 2,  Ľ.Kováč, Štec

Doskoky: Laurinčík 9, Skvašík 6, Jankaj 6, Hospodár 5
Zisky: Laurinčík 3
Asistencie: Skvašík 6, Jevočin a S.Kopváč po 3
Za hostí: Drevený 16, Podlucký 8

Manažér 1. BK Peter Biganič: „Počas víkendu sme mali odohrať dve majstrovské stretnutia, no hrali sme iba raz. Bolo to preto, že družstvo Trnavy k nám na sobotňajší zápas pre chorobu viacerých hráčov nepricestovalo. Chlapci sa tak mohli sústrediť iba na nedeľňajšie stretnutie a to im vyšlo na výbornú. Už v prvom polčase sme si vypracovali skoro tridsaťbodový náskok a ten sa nám v druhej polovici zápasu podarilo ešte natiahnuť. Potešiteľné je, že si zahrali aj hráči druhého sledu. Tým možno chýbalo trošku viac istoty, no stretnutie v pohode dotiahli do víťazného konca a v skupine o 15. až 19. miesto sme si tak pripísali na svoje konto tretiu výhru.“