HC winLand dobyl hlavné mesto, Iuventa s dvanástou výhrou

Michalovským hádzanárskym celkom sa naďalej darí. Cez víkend boli obidvaja úspešní. Muži HC winLand zvíťazili v piatkovej predohrávke 25. kola Tipos Extraligy na horúcej pôde bratislavského ŠKP 30:23 (12:10) a upevnili si tak tretie miesto v tabuľke. Úspešné boli aj hádzanárky Iuventy Michalovce. Tie zvíťazili v stretnutí 23. kola WHIL v súboji českého a slovenského majstra na domácej palubovke nad Sokolom Poruba o sedem gólov 35:28 (18:17) a v interlige tak zaznamenali dvanástu výhru v rade. Keď k tomu prirátame tri pohárové výhry z konca roka, zverenky trénera Jána Packu momentálne ťahajú pätnásťzápasovú víťaznú sériu, čo tu už dávno nebolo. Počas nasledujúceho víkendu majú muži winLandu voľno, Iuventa sa už v piatok 15. marca predstaví na horúcej pôde svojho odvekého slovenského rivala Slovana Duslo Šaľa.

Saša Petrov. Nedohral pre červenú kartu a navyše mal menší problém aj po stretnutí ...

Cenný triumf winLandu

Hádzanári winLandu cestovali do hlavného mesta po trojtýždňovej prestávke zavinenej predohrávkou s Prešovom (38:31) a následne aj finálovým turnajom Slovenského pohára. Michalovčania tak odohrali súťažný zápas po troch týždňoch, čo im paradoxne pomohlo k výbornému výkonu. „To by som asi netvrdil, že nám tá prestávka pomohla. My totiž potrebujeme byť v tempe,“ snažil sa nás vyviesť z omylu tréner HC winLand Ľuboš Hudák, ktorého zverenci dosiahli v Bratislave cenný triumf. Domáci, ktorí sa snažia dostať do prvej štvorky, boli totiž posilnení minulotýždňovou účasťou vo finále Slovenského pohára a verili si aj proti michalovskému winLandu, ktorý naposledy doma presvedčivo zdolali. „Vedeli sme, že nás čaká ťažké stretnutie. Chcem sa poďakovať hráčom za prístup, dobre odvedený výkon, ale aj zato, že splnili nami naordinované pokyny. Veľmi dobre sme zahrali v obrane, za ktorou stál výborný Maroš Kolpak,“ zdôraznil kormidelník Hc winLand. Sedemgólová výhra 30:23 sa však nerodila ľahko. WinLand viedol po polčase 12:10 a v úvode druhého dejstva prišiel o dvoch vylúčených hráčov. „Na konci prvého polčasu dostal červenú kartu Saša Petrov. Veľmi pochybujem, že to bolo na červenú kartu. Navyše, hneď v úvode druhého dejstva sme prišli aj o Ďura Géciho, ktorí mal tri vylúčenia,“ podotkol lodivod momentálne tretieho tímu Tipos Extraligy. Michalovčania si aj napriek tomu upevnili tretie miesto v tabuľke a týmto cenným triumfom sa priblížili k svojmu predsezónnemu cieľu, umiestnení v prvej štvorke, čo by im zaručovalo účasť vo Final Four. Michalovčania majú najbližší víkend opäť voľný žreb, najbližšie sa predstavia dvakrát doma, keď najskôr v sobotu 23. marca o 18.00 privítajú extraligového nováčika z Modry a potom v stredu 27. marca takisto o 18.00 posledný tím tabuľky 1. MHK Košice.

Po zápase nemilé prekvapenie

Na Michalovčanov čakalo po cennom triumfe nemilé prekvapenie. Obidva tímy totiž navštívili dopingoví komisári zo slovenskej protidopingovej agentúry, ktorí si vyžiadali po šiestich hráčoch z každého tímu. „S týmto som sa stretol v extralige asi prvýkrát,“ smial sa michalovský lodivod, podľa ktorého je dobré, že sa niečo také deje. „Asi si potrebovali naplniť kvóty. Počul som, že minule boli na florbale aj volejbale, teraz bola na rade hádzaná. Je veľmi dobré, že sa proti niečomu takému, ako je doping, bojuje aj týmto spôsobom. Nám účasť dopingových komisárov vôbec neprekážala,“ doplnil ešte s úsmevom na perách Ľuboš Hudák. My len dodajme, že táto príhoda mala za dôsledok, že hádzanári winLandu odišli z Bratislavy asi dve hodiny po zápase. Jeden z vybraných hráčov Aleksander Petrov totiž nemohol vykonať malú potrebu a čakalo sa, kedy sa tak stane. Podarilo sa mu to až zhruba po dvoch hodinách...

Dvanásta výhra Iuventy

Počas víkendu boli úspešné aj hádzanárky Iuventy Michalovce. Tie v sobotu privítali v Chemkostav aréne českého majstra Sokol Poruba a išlo teda o súboj posledného slovenského a českého majstra. Michalovčanky ťahajúce dlhočiznú víťaznú sériu sa pred svojimi súperkami nesklonili ani teraz a po výhre 35:28 (18:17) sa v tabuľke priblížili k vedúcemu Mostu na jeden bod. „Mali sme veľmi dobrý úvod zápasu, no potom sa na nás súper v závere prvého polčasu skoro dotiahol. V druhom polčase sme už mali iniciatívu v rukách my. Poruba u nás ukázala svoju silu. Myslím si, že diváci videli výborný interligový zápas,“ poznamenal tréner Iuventy Michalovce Ján Packa. Ten musel pred stretnutím riešiť akútny problém, pretože mu pre vysoké teploty zo zostavy vypadla Marianna Rebičová. Packa sa rozhodol vsadiť na Nataliu Vinyukovú, ktorá zaznamenala v tomto stretnutí desať presných zásahov. „Trošku nám to skomplikovalo situáciu, pretože celý týždeň sme trénovali na Mery. Museli sme to rýchlo riešiť a ja som vsadil na Natašu. Už pred samotným stretnutím som jej hovoril, že dá desať gólov a mal som teda pravdu,“ s úsmevom na perách podotkol Packa. Michalovské hádzanárky tak vo WHIL zaznamenali dvanástu výhru v rade a v tabuľke sa dostali na dostrel vedúceho Mostu, keď momentálne na Severočešky strácajú jeden bod. V najbližšom kole čaká na Zemplínčanky ďalší ťažký súper, keď už tento piatok absolvujú duel na pôde svojho odvekého slovenského rivala Slovana Duslo Šaľa.

Výsledky 25. kola Tipos Extraligy

Predohrávka 21. februára: Slovan Modra - Tatran Prešov 17:37 (9:18).

HC Sporta Hlohovec - 1. MHK Košice 39:24 (18:11), ŠKP Bratislava - HC winLand Michalovce 23:30 (10:12), HK Topoľčany - MŠK Považská Bystrica 26:22 (15:11).

Výsledky 23. kola WHIL

Michalovce - Poruba 35:28 (18:17), Zlín - UDHK Nitra 34:27 (16:14), Písek - J. Hradec 32:23 (14:11), Veselí n./M. - Slavia Praha 21:19 (10:6), Partizánske - Senec 35:23 (16:10), Olomouc - Šaľa 27:28 (10:12).