Iuventa v Šali remizovala, víťazná séria skončila

Hádzanárky michalovskej Iuventy remizovali v piatkovom šlágri 24. kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL na horúcej šalianskej palubovke 27:27, keď do prestávky prehrávali rozdielom jedného gólu 15:16. Zemplínčanky sa postarali o prvú stratu domácich bodov Dusla v tejto sezóne a zároveň si udržali teoretickú šancu na zisk prvenstva po základnej časti WHIL. Zverenky trénerskej dvojice Ján Packa a František Urban sa najbližšie predstavia až po reprezentačnej prestávke, na Veľkonočnú sobotu 30. marca 2013 o 17.30 hod. privítajú v predposlednom kole základnej časti Slaviu Praha.

Prvý polčas súboja momentálne dvoch najlepších slovenských tímov priniesol zaujímavú hádzanú, ktorá sa divákom v Šali páčila. Domáce hráčky sa dvanásťzápasovej víťaznej série Iuventy vôbec nezľakli a boli jej v celom zápase vyrovnaným súperom. Najväčšie problémy robila hosťujúcej obrane strelkyňa Szarková, ktorá v prvom polčase zaznamenala sedem presných zásahov. Skóre stretnutia síce otvorila Tobiašová, no na jej presný zásah odpovedala Porubská. Následne sa oba tímy držali gólovo pri sebe. V 9. minúte skončila strela Trehubovej na brvne a z následného protiútoku po góle Demajovej Šaľa po prvýkrát v stretnutí viedla (4:3). Jednogólové vedenie si domáce hráčky udržiavali až do 22. minúty, kedy Szarková poslala Duslo po prvýkrát v zápase do dvojgólového vedenia (11:9). Iuventa ale vzápätí využila vylúčenie Trochtovej a troma gólmi v rade naklonila v 24. minúte Vinyuková vedenie na jej stranu (11:12).  Domáce sa však nevzdávali a hlavne zásluhou brankárky Grandtnerovej dosiahli štyri góly v rade a po góle Berešovej v 30. minúte viedli o tri góly 16:13. V poslednej minúte ale skórovali aj Snopová s Horňákovou a preto domáce hráčky po prvom polčase viedli iba o jeden gól 16:15.

Úvod druhého dejstva vyšiel lepšie Iuvente, ktorá dvoma gólmi Snopovej a Tobiašovej išla rýchlo do vedenia (16:17). Michalovské hádzanárky teda na štvorgólovú šnúru domácich odpovedali rovnakou mincou. Šaľu držala v hre hlavne brankárka Grandtnerová, ktorá viackrát v bráne doslova čarovala. Ani ona však nestačila v 38. minúte na strelecký pokus Trehubovej, po ktorom viedla Iuventa o dva góly (18:20). Domáce hráčky ale rýchlo odpovedali a po góloch Szarkovej a Porubskej bolo vyrovnané (20:20). Chvíľu na to dali o sebe vedieť Vinyuková s Trehubovou a Iuventa sa opäť dostala do dvojgólového vedenia (20:22). Šalianky však kontrovali takisto dvoma gólmi, keď sa presadili Veselková so Szarkovou a v 46. minúte bolo vyrovnané (22:22). Následne sa oba tímy ťahali o každý gól. V 50. minúte Súkenniková vyrovnala (23:23), no Vinyuková poslala Iuventa do vedenia (23:24). Ruská legionárka sa v druhom polčase rozstrieľala a po jej treťom góle v tomto dejstve Iuventa viedla 25:24. Na jej gól ale v 52. minúte odpovedala domáca kanonierka Szarková, ktorá opäť vyrovnala (25:25). V 55. minúte naklonila Trochtová misky váh na stranu domácej Šale (26:25). Tobiašová odpovedala premenenou sedmičkou a stav bol zase vyrovnaný (26:26). Porubská ale v 56. minúte naklonila misky váh opäť na stranu domácich (27:26). Iuventa ale držala nad vodou Vinyuková, po góle ktorej bolo zase vyrovnané (27:27). Dramatický záver už gól nepriniesol, a tak sa víťazná séria Iuventy v ligových stretnutiach zastavila na čísle dvanásť.

Šaľa - Michalovce 27:27 (16:15)

Pok. hody: 3/3 - 4/4, vylúčené: 4 - 6. Rozhodovali: Sivák a Oťapka - 800 divákov.

DUSLO: Grandtnerová, Túrociová - Bíziková, Trochtová 2, Porubská 5, Krokavecová, Bérešová 2, Demajová 2, Darászová, Tulipánová, Veselková 2, Szarková 10/3, Súkenníková 3, Rácková 1, Sláviková.

IUVENTA: Gubiková, L. Černá, Medveďová - Geričová 1, Piskayová, Szollosiová, Kovaličková, Rebičová 2, Hollá, Habánková, Horňáková 5, Tobiašová 6/3, Snopová 4, Vinyuková 6, Trehubová 3/1.

Zdroj: iuventa michalovce