HC winLand s novým maskotom a pohodlným víťazstvom

Hádzanári HC winLand Michalovce zaznamenali v súboji 27. kola najvyššej extraligy s nováčikom súťaže H20 TJ Slovan Modra pohodlné dvanásťgólové víťazstvo 35:23 (15:11). Zverenci trénera Ľuboša Hudáka sa najbližšie opäť predstavia doma, keď v stredu 27. marca o 18.00 privítajú posledný celok tabuľky 1. MHK Košice.

Úvod úrovňou slabšieho extraligového zápasu vyšiel domácim excelentne. Tí posilnení novým maskotom tučniakom výborné bránili, za dobrou obranou stál pohotový Bumbera a tak nečudo, že v desiatej minúte zápasu svietil po góle Géciho stav zápasu 6:0. Až potom sa strelecky presadili aj hostia, keď ich prvý presný zásah v stretnutí zaznamenal v dvanástej minúte Tschur (6:1). Michalovčania aj naďalej pokračovali v pevnej obrane a do konca prvého dejstva si udržiavali štvor - až päťgólová náskok. V 15. minúte sa strelecky presadil Hruščák a po jeho góle si za stavu 8:1 zobrala lavička hostí oddychový čas. Ten extraligovému nováčikovi zjavne pomohol, keďže v 24. minúte po dvoch góloch Michala Fázika viedol winLand už iba o štyri góly (10:6). O štyri minúty neskôr ale po góle Petrova winLand opäť viedol o šesť gólov (15:9). Záver prvého dejstva však vyšiel lepšie hosťom, ktorí kontrovali dvoma presnými zásahmi a tak bol polčasový stav 15:11.

V úvode druhého dejstva síce trafil ako prvý do čierneho domáci Hruščák (16:11), no hostia vzápätí kontrovali Matejom Fázikom aj Tschurom a tak sa v 33. minúte priblížili k winLandu doslova na dostrel (16:13). Vzápätí ale zatrúbil do útoku Gamrát (17:13) a po góle kanoniera Hruščáka v 40. minúte winLand opäť viedol o päť gólov (20:15). Michalovčania aj naďalej pokračovali v pevnej obrane a keď sa niekoľkokrát zaskvel aj brankár Popčák, skóre v ich prospech narastalo. Po presnom zásahu Gamráta v 45. minúte viedli Zemplínčania už o sedem gólov 24:17 a v ďalších minútach aj naďalej zvyšovali skóre vo svoj prospech. V druhom polčase strelecky efektívny Hruščák (v druhom dejstve zaznamenal osem gólov) poslal svojich v 52. minúte už do osemgólového vedenia (28:20). V 55. minúte znižoval hosťujúci Tschur na 30:23, no poslednú päťminútovku vyhral winLand 5:0 a vďaka tomu narástlo ich vedenie až na dvanásť gólov.

HC winLand Michalovce - H20 TJ Slovan Modra  35:23 (15:11)

Pok. hody: 2/2 - 2/0. Vylúčení: 4 - 7. Rozhodovali: Gedeon, Vydra. Divákov: 430.

Michalovce: Bumbera, Popčák, Kolpak - Kučer, Hruščák 11/2, Regenda 3, Frajkor 1, Sadovyj 6, Kocák 1, M. Cibere, Géci 4, Kohút 1, Gamrát 3, Petrov 4, Tibulevyč 1.

Modra: Kosák, Kukumberg - Lackovič, Tschur 5, Kintler, Malovec 3, Bača 4, Stachovič 1, Jakubík, Šimášek 1, Michal Fázik 4, Michalko 3, Dome, Matej Fázik, 2.

Uverejnené: 23.03.2013 21:18:28