Kadeti 1. BK Michalovce doma úspešní

Počas víkendu sa v domácom dvojzápase predstavili kadeti nášho klubu. Tí boli opäť úspešní, keď najskôr v sobotu zdolali celok Liptovského Mikuláša 75:32 a potom si v nedeľu predpoludním poradili aj so Žiarom nad Hronom, ktorý zdolali 63:56. Najbližší domáci zápas odohrajú kadeti 1.BK Michalovce ešte v apríli, keď by v dohrávke mali privítať družstvo Trnavy. Presný termín uverejníme na našej webovej stránke v najbližšom čase.

1.BK Michalovce - BKM Liptovský Mikuláš    75:32 (44:17)
Štvrtiny: (21:9,23:8,15:13,16:2)
V prvom zápase víkendu privítali kadeti Liptovský Mikuláš už vo štvrtom vzájomnom duely tejto sezóny. Zápas začali domáci výborne a bez rešpektu. Rýchlym protiútokom rozložili súpera a hneď viedli 11:0 a štvrtinu vyhrali presvedčivo 21:9. V druhej štvrtine pokračovali v peknej kombinačnej hre. Súper nestačil rýchlostne a do polčasu už bolo rozhodnuté. V druhom polčase dostali príležitosť všetci hráči z lavičky a schuti si zahrali. Náskok narastal a Michalovčania s prehľadom zvíťazili o 43 bodov. Potvrdili tak posledné víťazstvo z Liptovského Mikuláša a upravili tohoročnú bilanciu na 3:1 vo svoj prospech.
Najlepší strelci 1.BK Mi : Skvašík 20, Laurinčík 11, Janaj 11, Hospodár 9, S.Kováč 9, Chrobák 5, Jevočin 4, Selepko 3, Štec 3, Novakovský, Ľ.Kováč, Mráz
L.Mikuláš: Bendík, Baláth, Maďar, Walachovský po 6

1.BK Michalovce - MŠK-BK Žiar nad Hronom 63:56 (36:19)
Štvrtiny: (21:6,15:13,17:19,10:18)
V druhom víkendovom zápase čakal na Orlov zdatný súper. Vzájomná bilancia stretnutí bola pre Michalovčanov 2:1, keď v poslednom zápase zvíťazili v Žiari 70:57. Ako v sobotu, tak aj proti Žiaru začali výborne. Z Michalovčanov sa presadzoval hlavne Roman Skvašík. Darilo sa však aj jeho spoluhráčom, ktorí po úspešných vnikoch zhadzovali na podkošových hráčov a tí zvýšili náskok. Po prvej štvrtine viedli domáci o 15 bodov. V ďalšej časti hry tempo upadlo aj častým striedaním na domácej strane, ale aj tak bol polčasový rozdiel 17 bodov. V druhom polčase hostia znížili. Domáci spravili v tomto úseku viac technických chýb a nedarila sa im streľba. Postupne dostali príležitosť ďalší hráči z lavičky a hoci sa náskok v poslednej štvrtine scvrkol na 7 bodov, Orli zaslúžene zvíťazili. Zaujímavosťou boli štyri úspešné trojky Skvašíka v prvom polčase či uctihodných 16 doskokov Jankaja.
Najlepší strelci 1.BK Mi: Skvašík 27, S.Kováč 8, Jankaj 7, Jevočin 6, Laurinčík 6, Hospodár 6, Selepko 2, Štec 1, Novakovský, Ľ.Kováč, Chrobák, Mráz
Žiar n/Hronom: Obert 13, Supuka 12

Zdroj: 1. bk michalovce

Uverejnené: 26.03.2013 16:59:33