Iuventa v príprave rozdrvila Nowy Sacz

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v stredajšom prípravnom stretnutí nad ôsmym tímom poľskej Ekstraklasy Olimpiou Beskid Nowy Sacz rozdielom dvadsiatych gólov 50:30 (28:14). Zverenky trénerskej dvojice Ján Packa a František Urban budú najbližšie v akcii už počas nasledujúceho víkendu, keď sa v rámci 25. kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL stretnú doma v sobotu 30. marca 2013 o 17.30 hod. so Slaviou Praha.

Zápas medzi aktuálne druhým tímom WHIL a ôsmym družstvom najvyššej poľskej Ekstraklasy sa niesol v réžii domácej Iuventy. Tá od začiatku viedla a hoci hlavne v prvých minútach sa hostkám darilo aspoň trochu s ňou držať krok, náskok domáceho družstva narastal každú minútu. V 6. minúte sa Iuventa prvýkrát ujala dvojgólového vedenia po zásahu Szollosiovej (6:4) a o sedem minút neskôr už viedli zverenky trénera Packu po presnom zásahu Snopovej o o päť gólov (13:8). Náskok Iuventy narastal aj naďalej. Po rýchlom protiútoku Horňákovej domáce hráčky vyhrávali už 16:9. Hostkám sa však šnúrou troch gólov podarilo znížiť na 16:12 a na tento stav zareagovala domáca lavička oddychovým časom. Ten ihneď zabral a o niekoľko desiatok sekúnd vyhrávali Zemplínčanky po góle Piskayovej opäť o sedem gólov 19:12. S chuťou hrajúce domáce naďalej súperovi nadeľovali gól za gólom a tak nečudo, že sa v závere prvého dejstva ujali po presnom zásahu Hollej desaťgólového vedenia (23:13).

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáce hráčky naďalej kontrolovali priebeh hry a odovzdanému súperovi súkali jeden gól za druhým. V 40. minúte po góle Vinyukovej vyhrávali Michalovčanky už o dvadsaťgólov (36:16). Pozitívom zápasu je aj to, že tréner Ján Packa dal príležitosť všetkým hráčkam, čo mal na lavičke k dispozícii. Možno aj preto sa hostkám podarilo v 52. minúte znížiť na 42:26, na čo zareagoval tréner Packa opäť oddychovým časom. Záver zápasu dohrávala Iuventa už v prakticky v juniorskej zostave, čo však nemalo dôsledok na jej vysoké víťazstvo. Teší hlavne fakt, že svýnimkou brankárok sa do streleckej listiny zapísala každá zo štrnástich hráčok v poli.

Michalovce - Nowy Sacz 50:30 (28:14)

Pok. hody: 2/2 - 5/5, vylúčené: 3 - 3. Rozhodovali: Cibere a Mar. Harman - 150 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Černá, Medveďová - R. Vargová 1, Geričová 2, Piskayová 3/1, Szollosiová 3, Kovaličková 5, Hollá 4, M. Holešová 2, Habánková 1, Horňáková 8, Tobiašová 4/1, Olšovská 2, Snopová 4, Vinyuková 5, Trehubová 6.

OLIMPIA-BESKID:  Szczureková, Sachová - Szczecinová 3/1, Leśniaková 6/4, Maślanková 6 , Gadžinová 7, Płachtová 5, Panasiuková 4, Wcześniaková 3/1, Moskalová, Ronczková, Sroková.