HC winLand úspešný aj v druhom domácom zápase

Hádzanári HC winLand Michalovce zvíťazili aj vo svojom druhom domácom stretnutí, keď v 28. kole zdolali posledný tím tabuľky 1. MHK Košice 33:24 (15:11). Zemplínčania si tak upevnili tretie miesto v tabuľke. Teraz nasleduje v Extralige prestávka, najbližší zápas odohrajú zverenci trénerskej dvojice Ľuboš Hudák - Marcel Vaľo v sobotu 13. apríla, kedy sa predstavia na pôde Považskej Bystrice. Doma ich opäť uvidíme v piatok 19. apríla, keď o 18.00 privítajú Nové Zámky.

V zápase medzi tretím a posledným deviatym družstvom extraligy sa hrali zaujímavá hádzaná, ktorá sa prítomným divákom určite páčila. V úvode to bolo ako na hojdačke. Skóre otvoril v prvej minúte Hriňák, ešte v tej istej minúte však odpovedal rovnakou mincou ostrostrelec Petrov (1:1). Michalovčania sa síce po presnej strely z ruky Regendu ujali vedenia 4:2, no hostia sa nezdávali a štyrmi gólmi v rade sa v 14. minúte ujali vedenia 6:4. To ale bolo poslednýkrát, čo v zápase viedli. WinLand totiž odpovedal piatimi gólmi v rade a po presnom zásahu Hruščáka vyhrávali zverenci trénera Ľuboša Hudáka v 21. minúte 9:6. Keď o tri minúty neskôr dával Gamrát už na 11:7, tréner hostí Ján Kolesár zareagoval na tento stav oddychovým časom. Ten Košičanom nepomohol, keďže hneď po ňom sa presadili Hruščák s Regendom a po ich góloch bol stav 14:8. Záver prvého dejstva vyšiel lepšie hosťom, ktorí v závere skorigovali vedenie winLandu na 15:11.

Po prestávke, v ktorej sa opäť uskutočnilo žrebovanie diváckej tomboly, bolo na palubovke už len jedno družstvo. Michalovský winLand totiž išiel od začiatku druhej tridsaťminútovky za svojim cieľom a keď hosťom došli fyzické zásoby, ich náskok narastal. Prvú päťminútovku vyhrali domáci 4:1 a na jej konci vyhrávali po góle pivota Géciho už 19:12. Tento náskok ich už definitívne upokojil a vo winLand aréne nebolo asi ani jedného pochybovača, ktorý by neveril v ich druhé domáce víťazstvo v priebehu niekoľkých dní. V tom ich utvrdil aj gól kanoniera Gamáráta, keď po jeho presnom zásahu viedli domáci hádzanári 20:13. V 52. minúte bol po góle Tybulevyča rozdiel v skóre už desaťgólový (30:20). Náskok winLandu sa podarilo hosťom v závere už len kozmeticky upraviť, no aj napriek tomu si Michalovčania deväťgólovou výhrou upevnili tretie miesto v tabuľke.

HC winLand Michalovce - 1. MHK Košice 33:24 (15:11)

HC winLand: Bumbera, Popčák, Kolpak - Kucher, Hruščák 7, Regenda 3, Frajkor, Sadovij 3, Kocák 1, Cibere, Kohút 1, Gamrát 4, Petrov 8/1, Tibulevyč 2, Géci 4.

1. MHK: Cibere, Blicha - Dani 1, Šiška 3/1, Pristaš 2, Boris 4, Pecha 4/2, Hriňák 3, Chipák 2, Müller 1, Schmer 1, Ľoch 2, Maguška 1.

Pok. hody: 2/1 - 3/3. Vylúčení: 1 - 3. Rozhodovali: Klimko, Klus. Divákov: 380.