Muži BKD víťazmi základnej časti, dočkali sa aj juniorky

Počas minulého víkendu pokračovali zápasmi posledného kola aj druhá basketbalová liga mužov a prvá liga junioriek, v ktorých súťažiach má svoje zastúpenie aj basketbalový klub BKD Michalovce. Juniorky BKD sa konečne dočkali prvej výhry, keď na svojej palubovke pokorili celok Zvolena 59:54. V druhom stretnutí proti Banskej Bystrici sa im už tak nedarilo a prehrali 31:55. Viac sa darilo mužskému tímu. Ten v poslednom kole privítal na svojej pôde Levoču a ani prípadná prehra by im už nevzala prvú priečku v tabuľke. Michalovčania aj napriek tomu zvíťazili 74:63 a v II. lige skupina východ sa stali víťazmi základnej časti. Do play – off tak idú z najvýhodnejšej pozície. Či sa tak aj stane, ukážu najbližšie dni, či hodiny. Predstavitelia klubu totiž zvažujú svoju účasť vo vyraďovacej časti, kde by ich čakala práve Levoča.

BK D Michalovce - BK Slovenský Orol Levoča  74:63 (16:10, 15:17, 22:15, 21:21)

Strelci: Janošov 15, Mižák 14, Mitterpák V. a Bene po 13

Prezident BKD Michalovce Ladislav Janošov: „Bol to jednoducho zápas, kde už bolo všetko jasné, hlavne z pohľadu nášho družstva To ani v prípade prehry nemohlo skončiť horšie ako na prvom mieste, ale súper v prípade svojho víťazstva mohol v tabuľke postúpiť a v play - off naraziť na prijateľnejšieho súpera. Chlapci teda hrali len toľko, koľko museli a rozhodujúci náskok získali až v tretej štvrtine. Aj keď súper bojoval koľko vládal, naši hráči dokázali udržať prijateľný náskok do konca zápasu. Tešiť nás však môže iba výhra, nie hra družstva. Možnou príčinou bolo aj to, že naša zostava sa veľmi často menila, keď základnú zostavu dopĺňali ďalší prítomní hráči častejšie a v dlhších časových intervaloch, ako v minulých zápasoch, pričom každý náš hráč skóroval.. Niekedy bola zostava zložená tak, že hráči hrali v takej päťke spolu po prvýkrát a bolo to niekedy vidieť na slabšej súhre. Napriek tomu, ani v jednom momente nebolo o víťazovi stretnutia pochýb. Posledná  štvrtina sa už iba dohrávala, pretože výsledok bol jasný a hostia ju dokázali remizovať, keď nám ich kapitán Muranský dokázal dať trinásť bodov z toho tri trojky.“

BK D Michalovce - BK Zvolen 59:54 (14:17, 14:15, 19:9, 12:13)

Strelci : Regendová 18, Pražmová 13, Čorbová 11

Prezident BKD Michalovce Ladislav Janošov: „Juniorky sa predsa len dočkali víťazstva v základnej časti prvej ligy junioriek, keď po bojovnom, aj keď nie bezchybnom výkone, porazili Zvolen. Rozhodujúci moment celého stretnutia nastal v tretej štvrtine, od tretej do siedmej minúty, kde sme šnúrou a neutíchajúcou bojovnosťou  otočili zo stavu 30:35 na 38:35 a presvedčili sami seba, že môžeme tohto súpera zdolať. V poslednej štvrtine sa hostky síce ešte raz dostali do vedenia, ale dievčatá im dovolili do konca zápasu dať už iba dva body z trestných hodov, pričom my sme dali jedenásť, čo rozhodlo o nečakanom, ale úplne podľa môjho názoru úplne zaslúženom víťazstve.“

BK D Michalovce - Banská Bystrica  31:55 (10:20, 2:6, 5:13, 14:16)

Strelci: Čorbová 9, Pražmová 6

Prezident BKD Michalovce Ladislav Janošov: „V tomto zápase sa naplno prejavilo to, že po hodoch, prichádza zvyčajne bolenie brucha. Aj tohto súpera mohli naše dievčatá zdolať, ale v plnej miere sa ukázala slabá trénovanosť našich  kľúčových hráčok, ktoré nedokázali zopakovať ani časť výkonu, ktorý im priniesol úspech šestnásť hodín predtým. Naše dievčatá zahadzovali aj najvyloženejšie šance a urobili neuveriteľné množstvo nevynútených a taktických chýb, čím dali súperovi skoro všetko zadarmo...“