V generálke prehra MFK Zemplín s Košicami

Futbalisti Michaloviec odohrali minulú sobotu na vlastnom umelom ihrisku posledný prípravný súboj. Ich súperom bol účastník najvyššej súťaže MFK Košice, ktorému po dobrom výkone podľahli 0:2.

Duel medzi MFK Košice a Michalovcami bol pôvodne naplánovaný tak, že sa odohrá v metropole východného Slovenska. Snahou oboch tímov bolo, aby sa uskutočnil na prírodnom trávniku. Lenže nepriaznivé počasie tento plán zmarilo, a tak sa duel odohral na umelom trávniku v Michalovciach.

MFK Zemplín nastúpil bez viacerých zranených hráčov, napriek tomu bol klubu z elitnej súťaže viac ako vyrovnaným súperom. V prvom polčase boli herne lepší Michalovčania, čo využili aj viacerými streleckými možnosťami. V druhom dejstve mali mierne navrch hostia, ale domáci sa o lepší výsledok pripravili predovšetkým nepresnosťou v koncovke po šanciach Gamkrelidzeho, Semana a Kuncu. Hostia
prvýkrát udreli v 69. minúte, keď sa prudkou strelou presadil Serečin. Druhýkrát sa presadili v poslednej minúte stretnutia, úspešným strelcom Košíc bol srbský stredopoliar Aleksandar Paunovič.

Tréner Michalovčanov Vladimír Rusnák mladší bol napriek prehre spokojný. „Prvý polčas sme hrali veľmi dobre, zle sme nehrali ani po prestávke, ale mrzí ma, že pred prvým gólom súpera sme sa dopustili hrubej chyby, ktorú hostia využili. Druhý sme dostali až v nadstavenom čase, keď predtým nevyužili svoje šance Kunca a Seman. Celkovo však môžem vyjadriť spokojnosť, bola to veľmi dobrá generálka,“ priznal kormidelník MFK Zemplín, ktorý z celkového pohľadu zhodnotil aj prípravné obdobie. „Všetko nám vyšlo podľa predstáv, až na jeden neodohratý zápas so Sninou kvôli snehovej nádielke. Absolvovali sme kvalitné sústredenie, k dispozícii sme mali všetko, čo sme potrebovali. Teraz by sa nám už zišlo aj prírodné trávnaté ihrisko, ale v tom budeme mať asi problém, pretože ihriská v okolí sú ešte pod snehom, respektíve sú poriadne premočené,“ dodal Vladimír Rusnák mladší, ktorý počas zimy zaregistroval v kádri jedinú novú tvár, stredopoliara Martina Mikulanina z Humenného. Majstrovská premiéra v Zlatých Moravciach je na programe v sobotu o 15.30 hod.

Michalovce - Košice A 0:2 (0:0)

Góly: 69. Serečín, 90. Paunovič. Pred 150 divákmi rozhodoval Mano.

MFK ZEMPLÍN: Pillár - Uhľár, Mižík, Vajda, M. Pyrka - Ruskovský (70. Mikulanin), Paulovčák (65. Kunca), Hreško, Viskup (74. D. Pyrka) - Gamkrelidze, Sninský (85. E. Seman).

MFK KOŠICE (I. polčas): López - Kolbas, Djokovič, Cicman, Juhar - Paunovič, K. Kuzma, Stoeten, Milinkovič - Novák, Megias.(II. polčas): Repiský - Mik. Tóth, Dobias, Hovančík, Juhar - Paunovič, L. Janič, Vaščák, Serečin - Karaš - Škutka.                                           (juke)

Zimná príprava Michaloviec v číslach

Futbalisti MFK Zemplín majú za sebou zimnú prípravu, počas ktorej odohrali desať zápasov so súpermi rôzneho rangu. Nechýbali účastníci slovenskej Corgoň ligy, najvyššej maďarskej súťaže, ale aj tímy z nižších domácich líg. Pôvodne mali Michalovce v pláne odohrať o jedno stretnutie viac, ale v závere januára zabránila domácemu súboju s treťoligovou Sninou snehová kalamita. MFK Zemplín v desiatich zápasoch dosiahol štyri víťazstvá, dve remízy a štyri prehry s celkovým skóre 21:12. Najlepším strelcom mužstva bol s piatimi gólmi gruzínsky útočník Georgii Gamkrelidze.

Sumár prípravných stretnutí:
1. zápas: 16. 1. 2010: Prešov - Michalovce 1:0 (0:0)
Gól: 88. P. Jurčo.

2. zápas: 20. 1. 2010: Michalovce - Diósgyör 0:1 (0:0)
Gól: 60. Huszák.

3. zápas: 23. 1. 2010: Michalovce - Lipany 7:0 (4:0)
Góly: 36. a 40. Gamkrelidze, 15. Sninský, 32. Viskup, 54. Ľubarskij, 68. Ruskovský, 75. Hreško.

4. zápas: 26. 1. 2010: Böcs - Michalovce 0:2 (0:2)
Góly: 10. Gamkrelidze, 23. Ľubarskij.

5. zápas: 2.2. 2010: Moldava - Michalovce 3:1 (1:0)
Góly: 29. Kokanovič, 51. ,64. Gavlák - 49. Pavlovčák.

6. zápas: 6. 2. 2010: Michalovce - Trebišov 5:1 (2:0)
Góly: 22. M. Pyrka, 35. Gamkrelidze, 51. Ľubarskij, 72. Gamkrelidze, 77. Kunca - 80. Toporčák (11m).

7. zápas: 10. 2. 2010: Michalovce - Diósgyör 1:1 (1:1)
Góly: 12. Vajda - 17. Lipusz.

8. zápas: 13. 2. 2010: Michalovce - Vranov 2:2 (1:2)

Góly: 20. Sninský, 90. Kunca - 1. a 42. Šamo.

9. zápas: 16. 2. 2010: Košice B - Michalovce 1:3 (1:0)
Góly: 25. Smrek - 50. Kunca, 52. Mihok, 80. Gamkrelidze.

10. zápas: 20. 2. 2010: Michalovce - Košice A 0:2 (0:0)
Góly: 69. Serečín, 90. Paunovič.