MFK Zemplín s prvou jarnou prehrou

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce okúsili až v šiestom jarnom zápase chuť prehry. Rozodol o tom, ich súboj 26. kola II. futbalovej ligy, kedy zverenci trénera Alberta Rusnáka prehrali najtesnejším rozdielom 0:1 na pôde Šale. O jediný gól zápasu sa postaral už v 10. minúte domáci Ondrej Čurgali. Michalovčania sa najbližšie predstavia doma, kedy v dohrávke 21. kola privítajú v utorok 23. apríla o 17.30 celok Rimavskej Soboty.

Michalovskí futbalisti mali v úvode stretnutia prevahu. Tú mohol pretaviť v úvodný gól v 8. minúte Kovaľ, ktorého strelu však spod šibenice vyrazil Kolmokov na rohový kop. O dve minúty udrelo na opačnej strane. Po priamom kope Ďatka predĺžil hlavou loptu Mujkoš až na úplne nekrytého Čurgaliho a ten otvoril skóre (1:0). V 19. minúte mohlo byť 2:0 a opäť v tom bol Čurgali. Novopečený reprezentant do 21 rokov Szabó si totiž zasekol protihráča, centrom hľadal práve strelca prvého gólu, loptu ale do bezpečia poslal Jurčo. Dobrý futbal pokračoval aj naďalej. V 25. minúte mohol vyrovnať Jurčo, ktorý však nedočiahol na prihrávku Kuncu. Na druhej strane zase nebezpečne pálil domáci kanonier Szabó. Michalovčania mohli vyrovnať v 30. minúte, kedy sa Jurčo rútil sám na Kolmokova, no obranca Mihálik v poslednej chvíli hasil nebezpečenstvo. Aktivitou hýrili aj domáci. Čurgali prenikol po pravej strane, jeho strieľaný center ale nenašiel toho správneho adresáta. V závere zaujímavého prvého polčasu sa už nič neudialo, a tak išli domáci do kabín s najtesnejším polčasovým vedením.

Druhý polčas začali lepšie domáci, ktorí Ivančikom v 50. minúte ohrozili hosťujúcu svätyňu. V 64. minúte mal vyrovnanie na kopačkách Jurčo, jeho projektil ale tesne minul domácu bránu. O tri minúty neskôr mohol vyrovnať aj striedajúci Hamuľák, ktorého hlavička skončila vedľa brány. Hosťujúca aktivita pokračovala ďalej. Najskôr sa zastreľoval Danko, potom Vanákovú strela vytlačil Kolmokov a brankár Dusla bol pozorný aj v 73. minúte, kedy kryl hlavičku na päťke osamoteného Vanáka. V závere druhého dejstva si síce Michalovčania vytvorili optický tlak, šance však neprichádzali. Jediná prišla až v nadstavenom čase, kedy však hostia nepotrestali chybu Čirika, a tak MFK Zemplín aj po tretíkrát v tejto sezóne na Šaľu nevyzrel.

FK Slovan Duslo Šaľa - MFK Zemplín Michalovce  1:0 (1:0)

Góly: 10. Čurgali

Žlté karty: 70. Mujkoš, 89. R. Mihálik - 21. R. Kovaľ, 33. Podhorín, 57. Perez, 68. Vanák

Rozhodovali: Valášek - Kubačka, Bobko.

Divákov: 385.

Šaľa: Kolmokov - R. Mihálik, Mujkoš, Čirik, Ďatko - Glenda, Gešnábel (75. Tomiš), R. Rehák, Ivančík (81. Konopásek) - Čurgali, Szabó (90. Jakubjak).

Michalovce: T. Jenčo - Perez, Hruška, Vernon, Vanák - R. Kovaľ, Podhorín (36. Danko), Janočko (83. Juanpe) – Kunca (53. Hamuľak), P. Jurčo, Božok.