HC winLand po slabom výkone podľahol bratislavskému ŠKP

Hádzanári HC winLand Michalovce podľahli v stretnutí 34. kola Tipos Extraligy na domácej pôde bratislavskému ŠKP 24:30 (13:11) a mierne si tak skomplikovali tretiu priečku v tabuľke. Zverenci trénera Ľuboša Hudáka do konca základnej časti odohrajú už iba jedno stretnutie, keď v 36. kole pocestujú na pôdu Modry.

Michalovských hádzanárov nenašiel zápas s bratislavským ŠKP v najlepšej pohode. Vyplývalo to hlavne z ekonomickej situácie klubu, keď hráči už niekoľko mesiacov nevideli výplaty. Bohužiaľ, dnes sa tieto problémy naplno ukázali.

V prvom polčase sa ešte výkon hráčov winLandu dal zniesť. Skóre stretnutia síce otvoril hosťujúci Kysel, no potom sa domáci rozbehli a po presnom zásahu Kohúta viedli v 9. minúte 4:2. Michalovčania v prvom dejstve aj naďalej kontrolovali priebeh hry a po góle Hruščáka vyhrávali v 20. minúte už o štyri góly (10:6). Následne však prišiel prvý dôležitý moment obratu hostí. V 25. minúte videl priamu červenú kartu za hrubý faul domáci Petrov. Hosťom sa v závere prvého dejstva podarilo znížiť Demovičom na rozdiel dvoch gólov 13:11 a keď sa v záverečných sekundách neujala do siete strela Sadového, družstvá išli do kabín za dvojgólového vedenia domácich.

V druhom polčase sa obraz hry zmenil. Hostia ihneď v úvode vyrovnali a Slaninkovým gólom sa v 34. minúte ujali vedenia 14:13. Ďalší dôležitý moment sa udial v 35. minúte, keď dostal za tri vylúčenie červený trest aj pilier obrany domácich Juraj Géci. WinLandu sa síce ešte podarilo Hruščákom vyrovnať na 16:16, no po troch góloch Slaninku v rade hostia viedli 19:16 a v 47. minúte si zobral tréner Hudák oddychový čas. Ani ten jeho zverencov nezobudil. Kohútovým gólom sa im síce podarilo znížiť na 19:20, no v 56. minúte už prehrávali 21:27 a hostia tak v pohode dokráčali k dvom bodom.

HC winLand Michalovce - ŠKP Bratislava 24:30 (13:11)
Pok. hody: 5/5 - 3/2. Vylúčení: 4 - 5. ČK: 24. Petrov (hrubý faul), 36. Géci (tri vylúčenia) - 59. Štepanovský (tri vylúčenia). Rozhodovali: Cipov, Pastierik. Divákov: 120.
Michalovce: Bumbera, Popčák, Kolpak - Kučer 2, Hruščák 10/5, Regenda 1, Sadovyj 2, Kocák 2, Cibere 1, Géci, Kohút 2, Gamrát 1, Petrov 3, Tibulevyč.
Bratislava: Pejko, Kováč - Čapka, Kysel 2, Schwartz, Mikeš 2, Volentics 7, Slaninka 8, Demovič 2, Kasagranda 3, Štepanovský, Kucharík 5/2, Zechmeister 1.

Uverejnené: 10.05.2013 20:31:37