Futbalisti MFK Zemplín opäť stratili víťazstvo

Stáva sa to už asi krutým pravidlom, no futbalisti MFK Zemplín opäť stratili zápas, ktorý mali vo svojich rukách V stretnutí 30. kola II. futbalovej ligy totiž remizovali na pôde Dolného Kubína 2:2, hoci po prvom polčase viedli gólmi Gamkrelidzeho a Božoka 2:0. V druhom dejstve sa ale domáci hráči zmobilizovali a vyrovnali na 2:2. Michalovčania sa najbližšie predstavia doma, keď v sobotu 18. mája privítajú na svojej pôde o 17.00 celok Senca.

Ako tréner MFK Zemplín bol na Orave vedený podľa očakávania lodivod mladšieho dorastu Ján Gajdoščík, ktorý urobil oproti domácemu stretnutiu s Podbrezovou v základnej zostave viacero zmien. V bráne sa objavil po prvýkrát v jarnej časti Bréda, v stopérskej dvojici k už stabilnému Korijkovovi pribudol Podhorín a v základe sa objavil už aj Gamkrelidze, ktorý minulé zápasy pauzoval pre zranenie. Zemplínčania mali výborný prvý polčas. Práve vďaka gruzínskemu legionárovi sa v 24. minúte ujali vedenia a už tri minúty neskôr vsietil ich druhý gól Božok. V druhom polčase ale Michalovčania svoj náskok stratili, keď najskôr Bakala v 64. minúte znížil a potom striedajúci Hronec dve minúty pred koncom vyrovnal.

MFK Dolný Kubín - MFK Zemplín Michalovce  2:2 (0:2)
Góly: 64. Bakala, 88. Hronec - 24. Gamkrelidze, 28. Božok
Žlté karty: 88. Hronec - 8. T. Sedlák, 50. Vanák, 84. Dargaj, 86. Bréda
Rozhodovali: Prešinský- Benko, Borsanyi.
Divákov: 458

Dolný Kubín: I. Trabalík - Bakala, Drengubiak, Jurky, T. Gejdoš (39. Kubica) - Podolský, Jadroň, Brčák, Sani (62. Hronec) - Pyrka, Kliment (46. Andric)
Michalovce: Bréda - Perez, Korijkov, Podhorín (78. Dargaj), Vanák - Janočko, Sedlák, Gamkrelidze (62. Danko) - Kunca, Jurčo (82. Leško), Božok.