Hokejbalisti v šlágri 1. košickej hokejbalovej ligy len remizovali

Michalovskí hokejbalisti odohrali v nedeľu ďalší zápas 1. KhL. V šlágri kola remizovali s vedúcim družstvom tabuľky Univerzal Košice 7:7. Skomplikovali si tak možnosť vyhrať základnú časť.

Zemplínčania nastupovali na zápas v kompletnej zostave, chýbal len L. Sabol, ktorý pre chorobu nemohol hrať. Úvod zápasu im však nevyšiel a skúsení hostia išli do dvojgólového vedenia. Michalovčania však svojho súpera pritlačili a dokázali výsledok vyrovnať, keď na 2:2 vyrovnával po brejku Štefan. Prvú tretinu však prehrali 4:3. V druhej časti hry sa obraz nezmenil. Zemplínčania tlačili súpera, ktorý odolával. Troma gólmi však druhú tretinu jasne vyhrali v pomere 3:1. V tretej tretine však zbytočnými vylúčeniami a rečnením postavili súpera na nohy, a ten sa chytil šance. Aj napriek tomu, že Michalovčania ešte tri minúty pred koncom zápasu vyhrávali nechali si víťazstvo újsť. Dve minúty pred koncom domáci vyrovnali na konečných 7:7.

B. Štefan k zápasu povedal: "Bohužiaľ mali sme jednoznačne vyhrať. Myslím, že sme boli lepším mužstvom, ale zbytočnými chybami sme sa pripravili o víťazstvo. Ide však o základnú časť, treba hrať ďalej, play off je ešte ďaleko".

Univerzal Košice - HbK Michalovce 7:7 (4:3, 1:3, 2:1)

Góly: Štefan 2, Kohutiar 2, P. Matina 2, Rexa.

Zostava HbK: Kalafus – P. Matina, Rexa, Zuhan, Štefan, Petrúňa, Minčák, Kohutiar, Halas, Kmec, Bajko, T. Matina.                                (juke)