MFK Zemplín s prvou prehrou

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zaknihovali v tejto sezóne svoju prvú prehru, keď v 6. kole druhej najvyššej súťaže prehrali na pôde ŽP Šport Podbrezová 0:1 (0:0). O víťazstve "železiarov" rozhodol v 53. minúte Blažej Vaščák. Na zverencov trénera Jozefa Bubenka čaká druhý anglický týždeň v tejto sezóne. V stredu 28. augusta nastúpia o 17.00 vo Vranove nad Topľou na súboj druhého kola Slovnaft Cupu a v sobotu 31. augusta o 19.30 privítajú pod umelým osvetlením ďalšieho ašpiranta na postup do najvyššej súťaže ŠK SFM Senec.

Michalovčania nastúpili na šláger 6. kola druhej najvyššej súťaže s absolútne totožnou zostavou, ktorá v nedeľu vybojovala víťazstvo nad Tatranom Prešov (2:0). Ako sa očakávalo, domáci „železiari“ začali stretnutie náporom, no veľa šancí si v úvode nevypracovali. Na druhej strane líder druholigovej tabuľky hrozil z rýchlych protiútokov. Po jednom z nich hostia zahrávali rohový kop a hlavička Michala Galla len tesne minula svätyňu Juraja Baláža. V rozpätí štrnástej a šestnástej minúty dal dvakrát o sebe vedieť domáci Juraj Pančík. Najskôr v dobrej šanci lopta z jeho kopačky trafila len Tomáša Sedláka a v druhej streleckej príležitosti radšej volil prihrávku na Tubonemiho, no toho strela minula Raškovú bránu. Aj v druhej polovici prvého dejstva sa hral zaujímavý bojovný futbal so šancami na oboch stranách. Tú najväčšiu si po pol hodine hry vypracoval domáci kanonier Hector Tubonemi, ktorého strelu odvrátila obrana hostí spred bránkovej čiary. A keď v samom závere prvého dejstva nepresne hlavičkoval aj striedajúci Blažej Vaščák, prítomní diváci tak v prvej štyridsaťpäť minútovke gól nevideli a družstvá odišli do kabín za bezgólového stavu.

Aj v úvode druhého polčasu mali prevahu domáci futbalisti, ktorí ju mohli korunovať vedúcim gólom v 49. minúte. Podio však trafil z priameho kopu z hranice šestnástky len dobre postavený hosťujúci múr. O štyri minúty neskôr sa už ale Podbrezová dočkala. Tubonemimu pri úniku vypichla obrana hostí loptu tak nešťastne, že tá sa dostala k striedajúcemu Vaščákovi, ktorý lobom pretrhol 363 minútovú nepriestrelnosť golmana MFK Zemplín Martina Rašku. Hostia sa ale nevzdávali a už o päť minút neskôr mohli vyrovnať. Obertova bomba však tesne minula bránu hostí. Následne nebezpečne pálil Kovaľ, na druhej strane zase strela Kozičku išla mimo Raškovej brány. V ďalších minútach stretnutia domáci umne kontrolovali priebeh hry a zaslúžene tak doviedli zápas do víťazného konca. Dve minúty pred koncom ešte hosťujúci Igor Obert videl červenú kartu, keď pri úniku stiahol Hectora Tubonemiho. Michalovskí futbalisti tak zaznamenali svoju prvú tohtosezónnu prehru a s Podbrezovou nevyhrali ani v šiestom zápase v rade.

FO ŽP Šport Podbrezová - MFK Zemplín Michalovce  1:0 (0:0)
Gól: 53. Vaščák
Žltá karta: 55. Kupčík.
Červená karta: 88. Obert (za faul prenikajúceho hráča)
Rozhodovali: Hracho - Hrčka, Kubačka.
Divákov: 950.

ŽP ŠPORT: J. Baláž - Andrič, Minčič, M. Pančík (78. Harvilko), Morháč (90. Szoke) - J. Pančík, Kupčík, Podio, Kozička - Gerec (27. B. Vaščák), Tubonemi.

MFK ZEMPLÍN: M. Raška - Obert, M. Gallo, T. Sedlák, Smrek - Kovaľ, Podhorín (72. Janič), Janočko (63. Gamkrelidze), Božok - Kunca, Hamuľak (52. Vernon)