Michalovskí futbalisti si v sobotu vybrali „zápas smoliar“

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce stratili na domácom trávniku po prvýkrát body až v piatom tohtosezónnom zápase. V 9. kole druhej najvyššej futbalovej súťaže totiž remizovali s juniormi Spartaka Trnava 1:1 (1:0).

Prvý polčas zápasu s trnavskou rezervou sa vyvíjal podľa nôt domáceho MFK. Jeho hráči súpera zatlačili a vytvárali si jednu streleckú príležitosť za druhou. Odmenou za to im bol v 20. minúty úvodný gól, keď sa strelecky presadil Igor Obert. „Zápas sa začal tak, ako sme chceli. Hrali sme to, čo nám „naordinoval“ tréner Bubenko. Bohužiaľ, nevyužívali sme šance, čo sa nám potom vypomstilo,“ poznamenal po stretnutí ofenzívny stredopoliar MFK Zemplín Lukáš Janič. V prvom dejstve naozaj nič nenasvedčovalo tomu, že sa domáci nebudú radovať z troch bodov opäť. „Doplatili sme na našu žalostnú koncovku. Stačilo, aby sme pridali k prvému gólu v prvom polčase ešte jeden či dva a bolo by vymaľované. My sme však v šanciach vyhoreli a v druhom dejstve prišiel zato krutý trest. Vybrali sme si proste taký zápas smoliar. Doplatili sme na laxnosť v koncovke.“

Vyrovnanie si pýtali

Keby bol po úvodnej štyridsaťpäťminútovke rozdiel v skóre viac ako jednogólový, nikto by sa naozaj nečudoval. Michalovčania totiž mali hru plne v rukách, len nevyužívali svoje šance. Zdalo sa, že v druhom dejstve sa v koncovke upokoja a pridajú ďalšie presné zásahy. To sa však nestalo. Hostia v druhom dejstve totiž výrazne ožili. Najskôr dvakrát pohrozili strieľanými centrami a keďže Michalovčania tieto hrozby nebrali vážne, v 67. minúte prišiel trest. Hosťujúci Boris Bališ sa preštrikoval domácou obranou a nechytateľnou strelou vyrovnal na 1:1. „V úvodnej dvadsaťminútovke sme naozaj neboli vo svojej koži. Hostia prebrali iniciatívu a ten vyrovnávajúci gól sme si naozaj pýtali,“ kriticky poznamenal Janič.

Naďalej na druhom mieste

Až striedania trénera Bubenka priniesli do hry Michalovčanov oživenie. Miroslav Božok a Lukáš Janič, ktorý sa dostal na ihrisko v 77. minúte, totiž priniesli do ofenzívy poriadny vietor, no bolo už neskoro. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal práve Lukáš Janič. Jeho tvrdú delovku z hranice šestnástky však brankár Strapák vytlačil s námahou na rohový kop. „Vrhli sme naozaj všetky sily do útoku a na ihrisku to bolo vidno. Čo z toho, keď dnes by sme asi nedali druhý gól ani z bránkovej čiary,“ podotkol Janič, ktorý následne opísal aj svoju gólovú príležitosť z 87. minúty. „Miro Božok mi posunul veľmi dobrú loptu. Takéto mám naozaj rád. Bola to pre mňa vynikajúca parketa, neváhal som ani sekundu. Už som si aj myslel, že je v bráne, no brankár ju nejako čarovne vyrazil.“

Lukáš Janič (vľavo) a Miroslav Božok (v pravo) priniesli vietor do michalovskej ofenzívy, no bolo už neskoro

Bodová strata neprišla pre Michalovčanov v pravej chvíli. V deviatom kole totiž zakopli ich priami konkurenti o prvé miesto v tabuľke. Podbrezová remizovala v Dubnici, Senec v Šali a Prešov dokonca prehral v Rimavskej Sobote. „Určite nás to zakopnutie mrzí. Aj v tom, že sme o tých výsledkoch vedeli už pred začiatkom zápasu. Mohli sme sa opäť dostať na čelo tabuľky a získať nejaké body na priamych súperov,“ smutno konštatoval Janič. Závahanie ostatných tímov na rozdiel od Michalovčanov využil Bardejov, ktorí zvíťazil na pôde Šamorína 1:0 a dostal sa tak na prvé miesto v tabuľke. Zemplínčania v nej ostali na druhom mieste a na lídra strácajú jeden bod.

Výsledky 9. kola II. futbalovej ligy

MFK Zemplín Michalovce - FC Spartak Trnava juniori 1:1 (1:0)
Góly:
20. I. Obert - 68. B. Bališ, ŽK: 83. Božok - 41. Peševski, 80. Ciprys, 81. M. Rehák, rozhodovali: Fajčík - O. Brendza, Kubačka, 1980 divákov.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 0:3 (0:3)
Góly:
12. a 27. R. Paraj, 5. V. Bobor, ŽK: 40. Paraj, 51. J. Pinka, 77. Krivjančin (všetci traja FK Pohronie), ČK: 88. Paraj (FK Pohronie) za hrubý faul, rozhodovali: Kozák - Poláček, Kováč, 200 divákov.

FK Slovan Duslo Šaľa - ŠK SFM Senec 1:1 (1:0)
Góly:
14. Gešnábel - 88. Hlavatovič, ŽK: 13. Konopásek, 52. D. Rehák, 52. Tomiš, 62. R. Mihálik, 72. V. Kráľ - 25. Hílek, 68. Bedecs, 73. Orolín, 77. I. Držík, rozhodovali: Matúš - Lieskovský, Tomčík, 358 divákov.

FC ŠTK 1914 Šamorín - Partizán Bardejov 0:1 (0:0)
Gól:
63. Berecký, ŽK: 55. Stojanovič, 60. Čemba (obaja Šamorín), rozhodovali: Marhefka - Vorel, Hrdlička, 480 divákov.

MŠK Rimavská Sobota - 1. FC Tatran Prešov 1:0 (0:0)
Gól:
73. Kostúrik, ŽK: 43. Gálik - 25. P. Lipták, rozhodovali: Vlčej - Ádám, Bobko, 501 divákov.

MFK Dubnica nad Váhom - ŽP Šport Podbrezová 1:1 (1:0)
Góly:
32. A. Urban - 59. J. Pančík, ŽK: 23. Bilovský - 52. J. Szöke, 90. Podio, rozhodovali: Ihring - Jenčura, Ferenc, 345 divákov.