Michalovská Dukla s prvou tohtosezónnou výhrou

Hokejisti HK Dukla Michalovce zaknihovali svoju prvú tohtosezónnu výhru, keď v 3. kole druhej najvyššej hokejovej ligy zvíťazili na domácom ľade nad tímom MšHK Prievidza 7:5 (1:2, 4:2, 2:1). O góly HK Dukla sa postarali dvakrát Drotár, po jednom presnom zásahu pridali Kubiš, Čížek, Šechný, Opatovský a Kmiť. Michalovčania sa v najbližšom kole predstavia na ľade Považskej Bystrice, doma ich uvidíme opäť v stredu 25. septembra, kedy v tradičnom čase o 17.00 privítajú celok Spišskej Novej Vsi.

Michalovskí hokejisti si chceli po katastrofálnom štarte dnešným víťazstvom udobriť diváka. Cestu na štadión si tentokrát našla zhruba tisícka z nich, ktorá videla zaujímavý hokej, ale s obrovskými defenzívnymi hrúbkami, hlavne na domácej strane. Domáci začali aktívne. Už v prvých dvoch striedaniach si vytvorili tri dobré strelecké príležitosti. V aktivite nezaostávali hráči Dukly ani naďalej. Skóre mohol otvoriť v 10. minúte Majerník, ktorý však netrafil polovicu odkrytej brány hostí. Za nevyužité šance prišiel trest na druhej strane. Domáci síce v útoku tlačili, no prepadávali v obrane, čo v prvej polovici stretnutia hostia vynikajúcu využívali. V 13. minúte po chybe kapitána Šechného ušiel Kentoš, ktorý po úniku otvoril skóre – 0:1. Michalovčania mali ideálnu možnosť na vyrovnanie v 14. minúte, kedy mali po vylúčeniach Kolníka a Mendela k dispozícii vyše 100 sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Tú po jedenástich sekundách zužitkoval presnou strelou Kubiš – 1:1. Následne dobrú streleckú príležitosť nevyužil Čížek a potom prišiel ďalší trest. V obrane prepadol Vorobel a jeho chybu využil opäť Kentoš (1:2). V závere prvej tretiny mohol počas presilovky vyrovnať Smotrila.

V druhej tretine sa Michalovčania opäť pustili do súpera, no zabúdali na zadné vrátka. Už v úvodných sekundách mal gól na hokejke Kubiš, ktorý sa predral až pred hosťujúceho Volentiera, no gól sa mu streliť nepodarilo. Na druhej strane sa zase pri šanci Kentoša vyznamenal Tomáš Petro. Ten však v 25. minúte už kapituloval po tretíkrát, keď únik dvoch na jedného zužitkoval Urgas - 1:3. To už nevydržal ani samotný Petro a nechal sa nahradiť Romanom Kuralim. Domáci vrhli všetky sily do útoku. Najskôr mohol znížiť Opatovský, no kontaktný gól sa podarilo streliť v 30.minúte počas presilovky až Čížekovi (2:3). Michalovčania ale stále zabúdali na zadné vrátky a po ďalšom úniku hostí opäť kapitulovali, keď sa v 31. minúte po tretíkrát v stretnutí presadil Kentoš (2:4). Michalovská odpoveď prišla o minútu neskôr. Drotár vydovoloval pred bránou hostí puk a spoza nej ho zasunul za Volentierov chrbát. O niekoľko sekúnd neskôr mohol vyrovnať Šechný, no vyrovnanie sa podarilo až v 36. minúte, kedy sa opäť presadil Drotár – 4:4. Už o štyridsať sekúnd neskôr Dukla viedla. Šechný sa presadil pred bránkou súpera a strelou popod Volentiera poslal Duklu po prvýkrát v sezóne do vedenia – 5:4. Vedenie domácich hráčov upokojilo a tí prestali robiť hrúbky v defenzíve. Ešte v závere druhej tretiny mohli zvýšiť vedenie, keď mali presilovku o dvoch hráčov, ktorú však teraz nevyužili.

V poslednej časti už hrali domáci hokejisti v defenzíve poctivo a súpera nepúšťali do šancí. Na druhej strane sa do nich sami dostávali. Najskôr mohol zvýšiť ich vedenie Majerník, no podarilo sa to až v 50. minúte Opatovskému, ktorý v páde zasunul puk za hosťujúceho golmana (6:4). Domáci hokejisti boli naďalej prichuti. Siedmy gól mohli následne pridať Banovský, po ňom zaváhal aj Kmiť. Ten si však všetko vynahradil v 58. minúte, kedy zvýšil vedenie Dukly na 7:4. Michalovčania následne v pohode dokráčali k svojmu prvému tohtosezónnemu víťazstvu, na ktorom nezmenil nič ani gól hostí 41 sekúnd pred koncom, keď Kuraliho prekonal Roman Jaško (7:5).

HK Dukla Michalovce - MšHK Prievidza  7:5 (1:2, 4:2, 2:1)
Góly: 14. Kubiš (Vorobel, Palovčík), 30. Čížek (Majerník, Kobeľa), 32. Drotár (Čížek), 36. Drotár (Šeliga), 36. Šechný, 50. Opatovský (Kubiš), 58. Kmiť (Šechný) – 13. Kentoš (Raček), 19. Kentoš, 25. Urgas (Kováč, Mendel), 31. Kentoš (Čopák), 60. R. Jaško (Čopák, Kentoš)
Vylúčení: 2:9, navyše Šeliga 10. min NES_H. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali:  Štec – Jobbágy, Smerek. Divákov: 1000.
HK DUKLA: T. Petro (25. Kurali) - Kubát, Žemba, Vorobel, Buraľ, Šeliga, Kobeľa - Kmiť, Šechný, Smotrila - Opatovský, Palovčík, Kubiš - Drotár, Majerník, Čížek - Stríž, Hinďoš, Banovský - Zrelák
MšHK: Volentier - R. Jaško, Bátora, A. kolník, Celár, A. Ďuriš, D. Jaško, Majer - Raček, Bednárik, Hús - Čopák, Jánoš, Kentoš - Urgas, Kováč, Mendel.

Uverejnené: 18.09.2013 20:28:21