Juniorky Iuventy Michalovce deklasovali Zlatnú n/Ostrove

Juniorky Iuventy Michalovce vo svojom prvom tohtosezónnom domácom zápase doslova deklasovali Zlatnú n/Ostrove a po víťazstve 39:17 (22:9) si do tabuľky pripísali prvé dva body. Svoje domáce duely absolvovali aj dorastenky Iuventy Michalovce, ktoré privítali celky HK Slovan Duslo Šaľa. Aj tie boli úspešné. Staršie dorastenky zdolali tím Dusla vysoko 32:20 (14:9) a mladšie dorastenky si s celkom Šale poradili po výsledku 23:20 (14:9). Juniorky sa najbližšie predstavia budúcu sobotu 28. septembra na pôde Topoľčian, doma ich uvidíme opäť v nedeľu 6. októbra, kedy na vlastnej palubovke privítajú celok Močenka. Staršie a mladšie dorastenky najbližšie cestujú do Partizánskeho, doma ich uvidíme takisto v nedeľu 6. októbra, keď privítajú tímy Šurian.

JUNIORKY

Domáce hráčky pristúpili k zápasu veľmi zodpovedne a už v šiestej minúte viedli gólom Tabakovej 5:0. Keď v 10. minúte strelila táto hráčka gól už na 8:4, lavička hostí zareagovala oddychovým časom. Ten však Zlatnej vôbec nepomohol. Domáce im totiž súkali jeden gól za druhým a do polčasu si vypracovali desaťgólový náskok. Ten narastal aj v záverečných minútach prvého dejstva, kedy najskôr Nagyová upravila na 19:7 a potom v záverečných sekundách stretnutia Olšovská dala na polčasových 22:8.  Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Domáce hráčka naďalej kontrolovali priebeh hry a zaslúžene dokráčali k svojmu prvého tohtosezónnemu víťazstvu. V 47. minúte viedli po góle Kovaličkovej 30:9. Aj keď im vytúžená štyridsiatka len tesne unikla, tréner František Urban mohol byť s ich prístupom, ako aj vysokým víťazstvom 39:17 úplne spokojný.

Michalovce jun. - Zlatná n./O. 39:17 (22:8)

Pok. hody: 3/2 - 2/2, vylúčené: 2 - 5. Rozhodovali: Klimko a Klus - 150 divákov.

IUVENTA jun.: Čičáková, Medveďová - I. Kocanová, Piskayová 5, R. Vargová 2, Tabaková 9, Nagyová 6, Habánková 2, Wollingerová 2/1, Olšovská 5/1, Kovaličková 7.

HANDBALL: E. Vargová, Ballová, Csenteová - J. Szabóová 3, Turza 4, Zakál 3/1, Kasznárová 3, Šebenová 2/1, Lehotská, M. Szabóová 2.