MFK Zemplín v Slovnaft Cupe končí po penaltovom rozstrele

Futbalisti MFK Zemplín v osemfinále Slovnaft Cupu nestačili na corgoňligový Ružomberok, ktorému podľahli po remíze 0:0, 4:5 po pokutových kopoch. V nich, ako jediný zaváhal kapitán MFK Zemplín Miroslav Božok, ktorý svoj pokus nepremenil v piatej sérii. MFK Zemplín tak síce zdatne vzdoroval favoritovi, no na postup to nakoniec nestačilo.

Za sychravého a chladného počasia sa hral futbal solídnej úrovne, o ktorý sa pričinili obidve strany. Tréner Jozef Bubenko poslal na ihrisko takmer na vlas rovnakú zostavu, ako v sobotu proti Šamorínu, len s tým rozdielom, že Hamuľaka nahradil Adrián Leško. Bubenko však už v piatej minúte musel striedať, potom čo zranenie nedovolilo pokračovať v hre brankárovi Martinovi Raškovi a do brány tak musel ísť Tomáš Jenčo. Michalovčanov však nezlomil ani tento moment a v úvodnej časti zápasu boli favoritovi vyrovnaným súperom, a corgoňligistu nepúšťali do šancí. Pri jednej z mála uvoľnil Miloš Lačný v 31. minúte Tawambu, no jeho strelu zrazila obrana Zemplínčanov na rohový kop.  Na následný roh najvyššie vyskočil Greššák, jeho hlavička však minula Jenčovu bránu. Chvíľu nato našiel Kovaľ centrom Leška, jeho hlavička ale nebola príliš razantná a brankár Nikolič si s ňou poradil. V 35. minúte opäť pohrozili hostia. Po rýchlom protiútoku nebezpečne pálil Kovaľ, tvrdú strelu obrana domácich zrazila na rohový kop. Hostia sa v závere prvého dejstva osmeľovali čoraz viac. Najskôr sa v 37. minúte do šance dostával Kunca a potom o tri minúty neskôr obrana Ružomberka v poslednej chvíli odzbrojila od lopty Pereza.

Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie domácim, ktorí v 51. minúte mohli otvoriť skóre, strela Lačného ale tesne minula Jenčovu bránu. O dve minúty neskôr kontroval Adrián Leško, ktorý prenikol do pokutového územia domácich, no obrana ho v poslednej chvíli odzbrojila od lopty. O vedúci gól sa naďalej pokúšali obidve strany. V 59. minúte minul loptu v dobrej pozícii Peter Maslo, na druhej strane kontroval tvrdou, no nepresnou, strelou Vernon. Následne dal o sebe vedieť „striedajúci žolík“ Filip Serečin, ktorý si spravil dvoch hráčov, jeho následná strela ale minulá bránu hostí. Päť minút pred koncom riadneho hracieho času pálil nebezpečne Vernon, Nikolič v bráne „Ruže“ opäť ostal pozorný. A keď sa v záverečných sekundách neujali najprv tvrdá strela Janočko, a potom ani projektil Lovása, o postupujúcom do štvrťfinále museli rozhodnúť strely zo značky pokutového kopu. V nich zaváhal akurát Miroslav Božok, a tak do ďalšieho kola Slovnaft Cupu postupuje šťastnejší Ružomberok.

MFK Ružomberok - MFK Zemplín Michalovce 0:0 - 5:4 na strely zo značky pokutových kopov

Pokutové kopy: Janočko 0:1, Ďubek 1:1, Hamuľak 1:2, Zreľák 2:2, Kunca 2:3, Lovás 3:3, R. Kovaľ 3:4, Adamovič 4:4, Božok nedal, M. Nagy 5:4.

Žlté karty: 13. Ďubek

Rozhodovali: Hracho - Sluk, Cuninka.

Divákov: 1212.

MFK RUŽOMBEROK: Nikolič - M. Nosek, Martin Nagy, Greššák, P. Maslo - Tawamba, Bartoš (90. Adamovič), Almaský (57. Serečin), Ďubek - Lačný (82. Lovás), Zreľák.

MFK ZEMPLÍN: Raška (5. Jenčo) -  Perez, M. Gallo, Sedlák, Smrek - R. Kovaľ, Vernon, Janič (88. Hamuľak), Božok - A. Leško (69. Janočko), Kunca.