Dukle vyšla odplata za minuloročné finále a v Bardejove zvíťazila 4:1

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili na v 6. kole I. hokejovej ligy na ľade víťaza posledných dvoch ročníkov prvej ligy HC Bemaco Bardejov 4:1 (2:0, 1:0, 1:1) a domácim hokejistom tak pripravili prvú tohtosezónnu prehru. O góly HK Dukla sa postarali Martin Lenďák, Tomáš Stríž, Jakub Kubiš a ich víťazstvo gólom do prázdnej brány pečatil Martin Opatovský. Zverenci trénera Mariána Horvátha sa najbližšie predstavia dvakrát doma, keď najskôr v stredu 2. októbra o 17.00 privítajú Topoľčany a potom o dva dni neskôr, v piatok 4. októbra takisto o 17.00 nastúpia na domácom ľade proti Senici.

V repríze minulosezónnej finálovej série sa hral zaujímavý hokej. V prvej tretine držali hru vo svojich rukách prekvapujúco hostia. Tí pozorne bránili a využívali každú jednu možnosť na podniknutie protiútoku. V úvode obidva tímy nevyužili presilové hry. Najskôr Michalovčania nepotrestali vylúčenie Podsedlého a potom ani Bardejovčania nevyužili výhodu po faule Šeligu. V 9. minúte putoval na lavicu hanby domáci Belušár a jeho vylúčenie už Dukla potrestala úvodným gólom, keď sa presadil mladík Martin Lenďák – 0:1. V 14. minúte už bol rozdiel v skóre dvojgólový. Tomáš Stríž využil zaváhanie golmana Andreanina a stanovil skóre prvej tretiny na 2:0 v prospech michalovskej Dukly. Michalovčanom vyšiel aj úvod druhého dejstva. Pri vylúčení Banovského unikol Kubiš, ktorého strelu najskôr Andreanin zneškodnil, no na dorážku už nemal nárok – 0:3. Následne došlo v bardejovskej bráne k zmene, keď Andreanina vymenil Robin Blažíček. V ďalších minútach často dochádzalo k súbojom bardejovských hráčov s golmanom HK Dukla Karelom Němcom. Ten však vychádzal vo všetkých prípadoch víťazne a v 35. minúte sa mohla Dukla dokonca dostať do štvorgólového vedenia, strela Mateja Hinďoša však skončila na žŕdke bardejovskej brány.  V úvode poslednej tretiny prišiel domáci tlak, ktorý v 44. minúte vyústil do gólu kapitána HK Bemaco Juraja Dancsáka – 1:3. O niekoľko sekúnd nato mohol kontaktný gól streliť Ščurko, Němec však tentokrát bol proti. Na druhej strane zase nebezpečne pálil Opatovský. V 55. minúte sa opäť vyznamenal Karel Němec, keď tentoraz zlikvidoval šancu Hájnika. V predposlednej minúte sa domáci odhodlali k power – play, no ani to im nepomohlo a tridsať sekúnd pred koncom Opatovský pečatil do prázdnej brány víťazstvo Dukly na 4:1.

HC Bemaco Bardejov - HK Dukla Michalovce 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Góly: 44. Dancsák (Matis, Hajnik) – 10. Lenďák (Opatovský, Palovčík), 14. Stríž, 22. Kubiš (Palovčík), 60. Opatovský (Opatovský, Kubiš)

Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Vojtek – Číž, Pribula. Divákov:

HC BEMACO: Andreanin (22. Blažíček) - Krčula, Takáč, Valentín, Kramár, Chovan, Hopkovič, Slimák, Gajdoš - Baláž, Boltun, Gmitter - Hričina, Ščurko, Jokeľ - Belušár, Dancsák, Hájnik - F. Vaško, Šimčák, Podsedlý.

HK DUKLA: Němec - Žemba, Kubát, Vorobel, Buraľ, Kobeľa, Šeliga, Lenďák - Kmiť, Šechný, Banovský - Opatovský, Palovčík, Kubiš - Stríž, Majerník, Drotár - Zrelák, Hinďoš, Smotrila.