Iuventa výborným prvým polčasom sfúkla Písek na jeho pôde

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v stredajšej predohrávke šiesteho kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL na pôde posledného Písku presvedčivo 28:17, keď do prestávky viedli 17:5. Zverenky trénera Jána Packu budú v akcii už počas nasledujúceho víkendu, keď ich v sobotu a nedeľu zakaždým o 15.00 hod. čakajú domáce stretnutia druhého kola Pohára EHF proti izraelskému klubu Bnei Hertzelyia.

Iuventa nastúpila v Písku bez ôsmich hráčok, ktoré ostali doma buď zo študijných alebo zdravotných dôvodov (Medveďová, Gubiková, Habánková, Rebičová, Vargová, Tobiašová, Geričová, Nagyová), a premiéru v michalovskej bráne absolvovala ruská brankárka Zykova. Samotný zápas bol v réžii slovenského majstra, skóre otvorila jeho pivotka Horňáková, vo štvrtej minúte pridala druhý presný zásah Trehubová. Vďaka pozornej obrane na čele s brankárkou Petrócziovou si Iuventa vytvorila v 11. minúte vedenie 4:0. V tej istej minúte však oňho po dvoch útočných chybách prišla a Písek znížil na 2:4. Ďalších deväť minút však strelecky mlčal a Zemplínčanky išli po góle Markovičovej v 18. minúte do vedenia 10:2. Desaťgólový rozdiel bol prvýkrát na ukazovateli skóre v 24. minúte po góle Holešovej - 4:14. Skóre prvého polčasu uzavrela v 30. minúte svojim ôsmim gólom Trehubová - 5:17.

Druhé dejstvo nebolo zo strany Iuventy zďaleka také presvedčivé. Hneď na jeho začiatku neprekonala Trehubová z pokutového hodu brankárku Brožovú, následne skórovala Olšovská (5:18) a na druhej strane sa Zykova blysla zneškodnenou sedmičkou Malej. V 39. minúte Olšovská zvýšila už na rozdiel pätnástich gólov - 6:21, no potom domáce skórovali trikrát za sebou - 9:21. V 53. minúte michalovská spojka Markovič zvýšila na 26:12, ale záver patril domácim, ktoré skórovali na konečný rozdiel jedenástich gólov 17:28.

Písek - Michalovce 17:28 (5:17)

Pok. hody: 3/2 - 5/4, vylúčené: 2 - 3. Rozhodovali: Kozler a Vaník (obaja ČR) - 90 divákov.

SOKOL: Brožová, Stojarová - Boorová, Součková 1/1, Michková 1, Konigová 1, Dolejšová, Talafousová, Bubeníková 2, J. Kutlvašrová 3, Cyprysová, N. Šichmanová 3, Kalčíková 2, Malá 4/1, Benešová.

IUVENTA: Petróczi, Zykova - Kiridžič 2, M. Holešová 1, Piskayová 1, Markovič 4, Szöllösiová 1, Horňáková 2, Wollingerová 1, Olšovská 5, Trehubová 9/4, Kovaličková 2.

Zdroj: iuventa michalovce