MFK Zemplín doma pokoril Rimavskú Sobotu

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v stretnutí 13. kola II. futbalovej ligy na domácej pôde nad tímom MFK Rimavská Sobota 3:1 (1:0) a naďalej sa tak držia na druhej priečke tabuľky. O góly Michalovčanov sa postaralo útočné duo Michal Hamuľak, ktorý zaznamenal už svoj jedenásty a dvanásty tohtosezónny gól, a v prvom polčase otvoril skóre ďalší útočník Dominik Kunca. Zverenci trénera Jozefa Bubenka sa najbližšie predstavia na pôde Liptovského Mikuláša, doma ich budeme môcť vidieť o dva týždňe, keď v sobotu 26. októbra o 17.30 privítajú v stretnutí 15. kola II. futbalovej ligy nováčika súťaže FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa.

Michalovskí futbalisti už pred úvodným výkopom vedeli výsledky svojich hlavných protivníkov v boji o prvú priečku tabuľky, a tak keď nechceli s nimi stratiť kontakt, museli zabodovať naplno. Možno aj preto začali aktívne, no ich najväčším problémom bola v úvodnom dejstve koncovka. V 6. minúte sa hosťujúcou obranou predral ľavý obranca Stanislav Smrek, ktorý však mieril iba do nôh vybiehajúceho golmana Petra Kostolanského. O šesť minút neskôr napriahol spoza šestnástky Hamuľak, jeho strelu Kostolanský iba vyrazil pred nabiehajúceho Kovaľa, no ten nevolil ani prihrávku úplne voľnému Kuncovi, ani strelu a hosťujúca obrana mu loptu zobrala. V 25. minúte zase zahrával rohový kop z pravej strany Miroslav Božok, na jeho center najvyššie vyskočil Igor Obert, jeho hlavička ale tesne minula pravú žrď Kostalanského svätyne. Skóre sa mohlo meniť po pol hodine hry, keď sa odrazená lopta dostala až ku Vernonovi, ktorého strela lízla brvno brány Rimavskosoboťanov. Brankár Gemerčanov Peter Kostolanský bol v súboji s michalovskými hráčmi úspešný aj o niekoľko desiatok sekúnd neskôr, potom čo vyrazil tvrdý projektil Dominika Kuncu. Päť minút pred koncom prvého dejstva bol však prikrátky už aj on. Dominik Kunca prenikol hosťujúcou obranou a potom, čo obstrelil vybiehajúceho Kostolanského dosiahol veľmi dôležitý gól do šatne – 1:0.

Michalovčanom vyšiel aj úvod druhého dejstva. Už v jeho tretej minúte si na center z priameho kopu nabehol Michal Hamuľak, brankár Kostolanský však jeho hlavičku na dvakrát kryl. O tri minúty však s najlepším druholigovým strelcom ťahla brankár Gemerčanov za kratší koniec. Najskôr síce kryl tvrdú strelu Janočka, no k odrazenej lopte sa dostal práve Hamuľak a tentoraz sa nemýlil – 2:0. Domáci boli naďalej pri chuti. V 57. minúte priamy kop Janočka len tesne minul bránu hostí a v 63. minúte pálil tesne nad aj Tomáš Sedlák. Michalovčania svoje príležitosti nepremenili, za čo prišiel trest na druhej strane. Migaľa totiž z ničoho nič strelil kontaktný gól hostí – 2:1. Tí po ňom výrazne ožili a brankár MFK Zemplín Tomáš Jenčo musel byť v pernamencii. Najskôr tesne minula jeho pravú žrď strela Jána Zvaru a v 59. minúte Jenčo znamenite zlikvidoval gólovú tutovku hosťujúceho Poliacha. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo v 75. minúte na druhej strane. Michal Hamuľak ustál súboj s hosťujúcim obrancom Sivčevičom a následne zaznamenal už svoj dvanásty tohtosezónny gól – 3:1. Tento gól definitívne zlomil odpor húževnatých hostí. Tých mohol zraziť na kolená ešte viac v nadstavenom čase Martin Regáli, jeho tvrdý projektil z hranice šestnástky však brankár Peter Kostolanský na dvakrát kryl. Vo výbornom zápase tak triumfovali hráči MFK Zemplín, ktorí sa tak naďalej udržali na druhom mieste tabuľky.

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Rimavská Sobota 3:1 (1:0)

Góly: 40. D. Kunca, 51. a 75. M. Hamuľak - 64. Migaľa

ŽK: 64. Nilaš (Rimavská Sobota)

Rozhodoval: Piatka - 1 948 divákov

MFK ZEMPLÍN: T. Jenčo - I. Obert, Michal Gallo, T. Sedlák, Smrek - Kovaľ, Vernon, V. Janočko (65. Perez), Božok - D. Kunca (78. L. Janič), M. Hamuľak (86. M. Regáli)

MŠK: Kostolanský - Migaľa, Poliach, Sivčevič, J. Zvara - M. Gálik, Nilaš - L. Lupták (55. Hruboš), Köböl (85. R. Rubint), L. Jánošík (85. Gazda) - Kostúrik

Uverejnené: 12.10.2013 20:56:50