Dukla rozprášila slovenskú osemnástku

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v stretnutí 12. kola I. hokejovej ligy na domácom ľade nad slovenskou osemnástkou vysoko 7:0. Dvakrát sa do čierneho trafil Martin Opatovský, po jednom presnom zásahu do siete mladíkov pridali Matej Hinďoš, Miloš Palovčík, Štefan Majerník, Jaroslav Kmiť a posledný gól strelil Peter Čížek. Michalovskí hokejisti sa najbližšie opäť predstavia doma, keď v stredu 23. októbra tradične o 17.00 privítajú Detvu.

Michalovčania mali v mysli prehru z prvého kola, v ktorom mladíkom podľahli 3:6 a preto pristúpili k zápasu s obrovskou dávkou zodpovednosti. Hneď v úvode svojho súpera priklincovali do jeho pásma. Odmenou im bol úvodný gól zápasu, ktorý dosiahol počas presilovky Martin Opatovský - 1:0. Hneď po prvom góle mohli pridať druhý najskôr Richard Šechný a po ňom aj Martin Drotár, brankár mladíkov Matej Tomek ale ostal tentokrát pozorný. V 10. minúte už domáci diváci dvíhali ruky nad hlavu, strela Jaroslava Kmiťa sa však odrazila od hornej žŕdky brány hostí. O minútu neskôr si však už diváci zakričali gól, keď sa presadil Matej Hinďoš - 2:0. V ďalších minútach dali o sebe vedieť aj hostia. Tí si vytvorili prevahu hlavne počas dlhočiznej sedemdesiattri sekundovej presilovky o dvoch hráčov. Práve vtedy sa zaskvel domáci golman Karel Němec, ktorý zlikvidoval čistú šancu Hrušíka. Na druhej strane počas oslabenia unikol obrane hostí Richard Šechný, s jeho strelou si ale brankár Tomek poradil. Ani v druhej tretine sa obraz hry nezmenil, keď domáci hokejisti držali zápas pevne v rukách. Ešte viac ich na koňa postavil v 25. minúte Martin Opatovský. Ten svojim druhým presným zásahom v stretnutí upravil na 3:0. V druhej tretine padol ešte jeden gól. V 37. minúte unikol Miloš Palovčík a v páde zavesil pod hornú žŕdku Tomekovej brány - 4:0. Ani v tretej tretine nebola núdza o zaujímavé momenty. V 51. minúte unikol počas vlastného oslabenia Štefan Majerník, ktorého obrana SR 18 zastavila iba za cenu faulu a hlavný rozhodca Orolín nariadil trestné strieľanie. To domáci stredný útočník chladnokrvne premenil a upravil tak na 5:0. To ešte nebolo z michalovskej strany všetko. Dukla totiž v 54. minúte zahrávala presilovku o dvoch hráčov a tú využil Jaroslav Kmiť – 6:0. Skóre zápasu uzavrel ešte v pokračujúcej presilovke o jedného hráča Peter Čížek, ktorý stanovil na konečných 7:0.

HK Dukla Michalovce - SR 18 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
Góly: 4. Opatovský (Kubiš, Lenďák) pres/1, 11. Hinďoš (Palovčík, Čížek), 25. Opatovský (Kubiš), 37. Palovčík (Čížek), 52. Majerník trestné strieľanie oslab/1, 54. Kmiť (Drotár) pres/2, 56. Čížek (Stríž) pres/1.
Vylúčení: 8:7. Presilovky: 3:0. Oslabenia:1:0. Rozhodovali: Orolin - Hric, Vyšný. Divákov: 1050.
DUKLA:  Němec – Šeliga, Kubát, Vorobel, Lenďák, Kobeľa, Buraľ – Kmiť, Šechný, Drotár – Opatovský, Majerník, Kubiš – Hinďoš, Palovčík, Čížek – Banovský, Koceľa, Stríž.
SR 18: Tomek – Romančík, Maier – Mendrej, Grman – Bilík, Moravčík – Garay, Vadovič – Milý, Krajňák, Paločko – Ferleťák, Sukeľ, Hrušík – Kundrát, Halama, Tatár – Berák, Klenko, Bondra.

Uverejnené: 18.10.2013 20:09:50