Basketbalistky 1. BKD Michalovce vzdorovali favoritovi

Basketbalistky 1. BKD Michalovce prehrali v predohrávke 2. kola II. basketbalovej ligy na palubovke favorizovaného Unionu Košice tesne 59:63. Michalovčanky budú najbližšie v hre počas víkendu 16. - 17. novembra, kedy v štvrtom kole privítajú celok Tydamu Košice.

Union Košice - 1.BKD Michalovce 63:59 (10:14, 14:18, 14:16, 25:11)
Strelci: Maľuková 14, Kuráňová 13, Fiedlerová a Čorbová po 11, Kunková 4, Vargová V. a Lipková po 3
Doskoky: Fiedlerová 9, Vargová 6
Zisky: Vargová a Kunková po 6

Tréner 1. BKD Ladislav Janošov: „Dievčatá odohrali veľmi nešťastné stretnutie, ktoré prehrali v posledných štyroch minútach. Na palubovke favorizovaného Unionu Košice, ktorý hrá aj celoslovenskú súťaž a druhú ligu má len popri tom, však odohrali solídny zápas. Domáce vstúpili do stretnutia veľmi sebavedome a už po dvoch minútach vyhrávali 6:0. Mojím zverenkám sa ale podarilo zachytiť ich nástup a prvú štvrtinu vyhrali 14:10. Aj v druhej štvrtine sme boli lepším tímom. Aj napriek tomu, že sme rýchlo nazbierali päť faulov a domáce hráčky v nej hádzali až dvanásť trestných hodov, takisto sme ju vyhrali o štyri body a po polčase sme tak viedli o osem bodov 32:24. Dievčatá si náskok udržiavali aj v tretej štvrtine. Hrozbou pre nás však bolo to, že štyri fauly na svojom konte mali Vargová s Lipkovou. Absencia týchto hráčok sa naplno prejavila v záverečnej štvrtine, keď sa už po dvoch minútach vyfaulovala naša jediná vysoká hráčka Vargová a možno aj to v záverečných minútach rozhodlo o víťazstve domácich. Šesť minút pred koncom sme ešte vyhrávali 55:48, no následne sa Unionu podarilo streliť tri trojky v rade a jednu dvojku, čím jeho hráčky dokonale otočili stretnutie vo svoj prospech. Nám sa síce ešte podarilo vyrovnať, no domáce si už víťazstvo, ktoré je skôr z radu šťastných, udržali.“