Basketbalisti rozhodli o svojej výhre až v samom závere

Svojím tretím kolom pokračovala počas víkendu druhá basketbalová liga skupina Východ. V ňom privítali basketbalisti 1. BKD Michalovce na svojej domovskej pôde v telocvični GPH družstvo Dastet Krompachy. O tomto protivníkovi išli veľmi dobré chýry, čo sa aj potvrdilo. Michalovčania sa totiž na víťazstvo 78:60 poriadne nadreli a až v posledných minútach zlomili odpor húževnatého súpera. Ten sa v stretnutí spoliehal hlavne na svojho strelca Šteca, ktorý zo 60 bodov svojho družstva zaznamenal až 43. Michalovčania si tak do tabuľky pripísali druhú výhru. Najbližší zápas odohrajú na palubovke Rožňavy, doma ich uvidíme v 6. kole, kedy počas víkendu 9. - 10. novembra privítajú na svojej pôde celok Investor Kings Bardejov.

1.BK D Michalovce - Dastet  Krompachy  78:60 (35:34)
Štvrtiny: (17:15, 18:19, 22:20, 21:6)
Strelci: M. Janošov 20, Vl. Mitterpák 19, T. Mitterpák 15, Mižák 12
Prezident 1. BKD Ladislav Janošov: „Bol to veľmi nepríjemný zápas, ktorý ale potvrdil, že basketbal je kolektívna hra a jednotlivec, hoci podá nadpriemerný výkon, zápas nevyhráva... Prvé dve štvrtiny boli vzácne vyrovnané. My sme síce v prvej štvrtine dokázali ubrániť hosťujúceho Šteca a dovolili mu dať iba dva body, v druhej štvrtine však začal už naplno úradovať a strelii všetkých 19 bodov nášho súpera. Po polčasovej prestávke pokračoval Štec vo svojom streleckom koncerte a z 20 bodov svojho družstva v tejto štvrtine, dokázal dať on sám 18. Naše družstvo však aj tak dalo v tejto štvrtine o dva body viac... V poslednej časti hry sme sa sústredili na tesné bránenie tohto ostrostrelca, ktorý mal v tomto zápase super formu (celkovo 43 bodov...) a to sa nám aj podarilo. Túto štvrtinu, ktorá bola dosť nervózna zásluhou obidvoch družstiev, sme vyhrali jasným rozdielom 21:6.  V  našom družstve znova skórovalo päť hráčov, avšak z družstva hostí sa nedokázal k vynikajúcemu Štecovi pripojiť nikto a možno aj to rozhodlo. Chlapcom sa znova (nie prvýkrát) neveľmi darili trestné hody, keď z 25 dokázali premeniť iba 8, čo je slabých tridsať percent, pričom hostia zo svojich 32 možností premenili až 18.“