Juniorky Iuventy druhopolčasovým uragánom rozprášili bratislavský Inter

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v šlágri 7. kola nad doteraz nezdolaným bratislavským Interom 39:29, keď do polčasu viedli 17:14. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia v Nitre, kde ich proti miestnemu UDHK čaká duel 8. kola v sobotu 9. novembra 2013 o 17.00 hod.

Tréner František Urban mohol vzhľadom k tomu, že ženský tím si svoj zápas predohrával už vo štvrtok počítať aj so službami viacerých hráčok tohto družstva. Tie však k šlágru siedmeho prvoligového kola nepristúpili najlepšie a hlavne v prvom polčase sa so svojím súperom výrazne trápili. Inter si v úvode vypracoval trojgólové vedenie, keď po presnej strele Novákovej viedli jeho hráčky v 7. minúte 4:1. Trojgólové vedenie si hádzanárky z hlavného mesta udržiavali aj v 15. minúte, keď takisto po góle Novákovej vyhrávali 10:7. Iuventa v tom čase kontrovala hlavne gólmi Leškovej, no jej staršie spoluhráčky sa k nej nie a nie pridať. Aj preto si hostky pohodlne udržiavali trojgólový náskok aj v 19. minúte, kedy po presnej strele Hlásnikovej vyhrávali 12:9. Až potom sa domáce naplno rozbehlo. Troma gólmi v rýchlom slede sa im podarilo vyrovnať a lavička Interu zareagovala na vyrovaný stav 12:12 oddychovým časom. Po ňom sa z brejku presne trafila Holešová a Zemplínčanky tak po prvýkrát v stretnutí viedli - 13:12. Do konca prvého dejstva ich náskok narástol na tri góly, keď skóre prvého dejstva pečatila v 29. minúte presnou strelou Olšovská - 17:14.

Po prvom polčase tréner František Urban pravdepodobne v šatni zvýšil hlas, pretože do druhého dejstva nastúpila úplne iná Iuventa. Tá sa hneď po niekoľkých sekundách druhého dejstva ujala päťgólového vedenia, keď po góle Olšovskej viedla 19:14. Michalovčanky v zlepšenej hre pokračovali aj naďalej a za stavu 23:16 v 37. minúte si lavička hostí opäť zobrala oddychový čas. Ani ten však rozbehnutú Iuventu nezastavil. Jej hráčky totiž naďalej pokračovali vo svojej hre a v 40. minúte už vyhrávali po presnej strele Holešovej rozdielom desiatich gólov - 28:18. Desať gólový rozdiel ostal až do konca zápasu, a tak si Michalovčanky po zlepšenom druhom polčase pripísali na svoje konto ďalšie dva body.

Michalovce jun. - Bratislava 39:29 (17:14)

Pok. hody: 8/6 - 3/3 , vylúčené: 3-2. Rozhodovali: Klimko a Klus - 110 divákov.

IUVENTA jun.: Čičáková, Zykova, S. Kolesárová - Dziurová 1, Geričová, Piskayová 5/1, R. Vargová 2, Kovaličková 5, Nagyová 1, Habánková 6/3, M. Holešová 6, Wollingerová 1, Olšovská 9/2, V. Kišíková, Lešková 3.

INTER: Múdra, Leviczká - Lavrinčíková, Zámečníková 4, J. Kálmanová 3, Tomeková, Kubinová 6/2, Čurillová 3, Hlásniková 2, Šebestová 2, Muchová 1, Nováková 8/1.

Uverejnené: 03.11.2013 16:20:05