Michalovskí basketbalisti na čele tabuľky

Basketbalisti 1. BKD Michalovce zvíťazili v dohrávke 3. kola druhej basketbalovej ligy skupina Východ na domácej palubovke nad tímom Esprit Košice hladko 80:52 (34:22). Michalovčania sa tak v tabuľke vyšvihli na prvé miesto. Nasledujúci víkend sa predstavia opäť doma, keď v sobotu 9. novembra o 19.00 privítajú celok Investor Kings Bardejov.

Vlado Mitterpák zaznamenal osemnásť bodov

1.BK D Michalovce - Esprit Košice 80:52 (34:22)

Štvrtiny: (17:17, 17:5, 23:11, 23:19)

Strelci: Vl. Mitterpák 18, Mižák 16, Kováč 13, T. Mitterpák 12.

Prezident 1. BK Ladislav Janošov: „Košický Esprit tvoria zväčša mladí hráči v juniorskom veku, ktorých diriguje ako hrajúci asistent Ľubomír Kováč a z lavičky ako tréner Alexander Czako. Ide o skúsených basketbalistov, ktorí pôsobili v Michalovciach v čase, keď družstvo bojovalo o najvyššiu extraligu. Toto družstvo je veľmi dobre vyskladané a chlapci hrajú okrem druhej mužskej ligy aj najvyššiu juniorskú súťaž. Diváci v hale tak mohli vidieť jedno zo špičkových mládežníckych  družstiev a jeho výkon ich milo prekvapil. Napriek tomu, že naši chlapci začali veľmi dobre a rýchlo viedli 9:0 aj 11:2, snaživého súpera to nenalomilo a ten do konca prvej štvrtiny vyrovnal na 17:17. Druhá štvrtina nám však vyšla veľmi dobre. Pozorne sme bránili a rýchlo sme si tak vypracovali náskok, ktorý do polčasu narástol na dvanásť bodov. Druhý polčas už bol jasne v našej réžii. Už počas tretej štvrtiny sa na palubovku dostali aj hráči z lavičky. Posledná štvrtina sa už hrala v ľahkom tempe a vzhľadom na náš náskok bola aj celkom vyrovnaná. Hostia už hrali s ľahkosťou a obidvaja súperi ukázali v závere divákom viacero pekných basketbalových akcií.“