Iuventa doma deklasovala Senec

Hádzanárky michalovskej Iuventy deklasovali v pondelňajšej predohrávke ôsmeho kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL doma ŠKP Piccard Senec tridsaťgólovým rozdielom 44:14 a dostali sa do čela priebežnej tabuľky. Zverenky trénera Jána Packu teraz čakajú dve vystúpenia v treťom kole Pohára EHF proti slovinskému vicemajstrovi RK GEN-I Zagorje, domáci duel je na programe v sobotu 9. novembra 2013 o 17.30, odveta sa hrá v Slovinsku v nedeľu 17. novembra 2013 o 17.00 hod.

Už od úvodu zápasu bola jasné, že Senčanky nebudú klásť šesťnásobnému slovenskému majstrovi veľký odpor. Iuventa sa rozbiehala pomalšie a aj napriek tomu, že jej hráčky v úvodnej päťminútovke zahodili štyri čisté šance, viedla v 7. minúte po presnom zásahu Trehubovej 4:2. Domáce hádzanárky aj naďalej vychádzali z pozornej obrany a následne po protiútokoch trestali každú jednu chybu súpera. Po jednom z nich zvýšila Trehubová vedenie Iuventy v 14. minúte na 10:4 a keď sa o niekoľko desiatok sekúnd neskôr presne trafila aj Horňáková, vzal si tréner Senca František Gábriš za stavu 12:4 oddychový čas. Ani ten ale rozbehnuté Zemplínčanky nezastavil. Chvíľu po ňom totiž viedli gólom Horňákovej už rozdielom desiatich gólov (14:4). Domáce hádzanárky aj naďalej pokračovali v naťahovaní svojho náskoku, ktorý do polčasu narástol na sedemnásť gólov, keď polčasové skóre stanovila dvoma presnými zásahmi v rade Michaela Kovaličková - 24:7.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Jedinou otázkou zápasu tak bol konečné skóre. Iuventa v 37. minúte viedla už dvadsaťgólovým rozdielom, keď Holešová presnou strelou zvýšila na 29:9. Chvíľu nato pridala jubilejný tridsiaty a svoj desiaty gól v stretnutí Trehubová (30:9). Michalovčanky aj naďalej rýchlymi kontrami trestali chyby svojho súpera. Po troch góloch Márie Holešovej v rade bol v 48. minúte stav 37:11. Aj vo zvyšných dvanástich minútach zápasu na palubovke kraľovala michalovská Iuventa, ktorá nakoniec zvíťazila o tridsať gólov, keď konečné skóre zápasu uzavrela dvoma presnými zásahmi v rade Radoslava Vargová - 44:14.

Michalovce - Senec 44:14 (24:7)

Pok. hody: 2/2 - 3/2, vylúčené: 3 - 1. Rozhodovali: R. Sivák a Haščík - 150 divákov.

IUVENTA: Petróczi, Medveďová - Kiridžič, M. Holešová 9, Piskayová 3, Markovič 5, Szöllösiová, Rebičová 8, R. Vargová 2, Gerič, Horňáková 3, Nagyová, Wollingerová 1, Trehubova 11/2, Kovaličková 2.

ŠKP PICCARD: Pavelová - K. Gábrišová, Gáliková, Tučnovičová 2/1, Kupkovičová 5/1, Kurčinová 2/1, Štefíková 1, Morsdorfová 4.

Zdroj:iuventa michalovce

Uverejnené: 04.11.2013 19:37:34